fot. ESL/Adam Łakomy

Ex-Space Soldiers żegna się z ESL Pro League Season 9 po porażce z OpTic

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w grupie A europejskiej dywizji 9. sezonu ESL Pro League. W ostatnim meczu OpTic Gaming z łatwością ograło ex-Space Soldiers i w tabeli uplasowało się na drugiej lokacie. Porażka ekipy Buğry „Calyxa” Arkına oznacza dla niej koniec zawodów.

OpTic Gaming 2 : 0 ex-Space Soldiers

(ESL Pro League Season 9 – grupa A)
16 10 Mirage 5 6
6 1
16 10 Overpass 5 10
6 5
Inferno

Już od pierwszych minut batalii na Mirage’u wyraźnie było widać, kto będzie stroną dominującą w tym pojedynku. OpTic zainkasowało aż siedem oczek z rzędu, by po chwilowym zawahaniu zdobyć jeszcze kolejne dwa i wyjść na prowadzenie 9:1. Wtedy ex-Space Soldiers wreszcie przełamało swoją niemoc i nieco zmniejszyło straty, lecz Duńczycy nie mieli zamiaru zmarnować swojej przewagi. Po pięciu skutecznych natarciach podopieczni Caspera „ruggaha” Due zdobyli punkt mapowy, który wykorzystali w drugiej próbie.

Na Overpassie OpTic nie zwolniło tempa, a nawet wręcz przeciwnie. Skandynawowie znów zaliczyli piorunujący początek gry, po którym prowadzili aż 7:1. ex-Space Soldiers i tym razem nie było w stanie ustawić skutecznej defensywy, a przed zmianą stron zapunktowało jeszcze tylko cztery razy. Fani formacji znad Bosforu mogli poczuć powiew optymizmu, gdy ich ulubieńcy okazali się lepsi od rywali w strzelaniu z pistoletów, lecz próżne to były nadzieje. Po zakupieniu karabinów Duńczycy szybko osiągnęli bowiem pułap czternastu oczek i choć ex-Space Soldiers zebrało jeszcze siły na ostatni zryw, to zwycięstwo wkrótce stało się udziałem OpTic.

Przypomnijmy, iż wcześniej pierwsze miejsce w zbiorze A oraz awans na finały ESL Pro League Season 9 wywalczyło sobie mousesports. OpTic Gaming oraz North wystąpią w drugiej fazie grupowej, natomiast ex-Space Soldiers pożegnało się już z rywalizacją. Po więcej szczegółowych informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PACT bez awansu do zamkniętych eliminacji do ESL One Cologne

Choć Actina PACT wczoraj pomyślnie przebrnął przez pięć rund pierwszych otwartych eliminacji do ESL One Cologne 2019, to dziś Polacy niestety nie zdoł...