Polska jednym z gospodarzy FIFA 19 Country Tournaments, zapisy startują już dziś

Nie lada gratka czeka w najbliższym czasie na graczy i fanów piłkarskiego symulatora w naszym kraju. Już za dwa tygodnie rozpocznie się bowiem polska odsłona FIFA 19 Country Tournaments Presented by PlayStation®, w której do zdobycia będą punkty do globalnego rankingu FIFA 19 Global Series.

Polska znalazła się wśród 23 krajów i regionów, w których odbędą się wspominane zawody. To spore wyróżnienie, wszak wydarzenie to może być przepustką na FIFA eWorld Cup – najważniejsze zmagania w kalendarzu rozgrywek na wirtualnej murawie. Wszystko za sprawą rankingowych punktów, z których aż 200 przypadnie triumfatorowi zmagań, dalej 110 trafi na konto zdobywcy drugiego miejsca, półfinaliści zgarną po 80, ćwierćfinaliści 40, a gracze z miejsc 9-16. po 20.

Aktualny ranking FIFA 19 Global Series można znaleźć w tym miejscu. To właśnie umiejscowienie w nim zadecyduje o obecności lub jej braku na wirtualnych Mistrzostwach Świata. Na razie spośród naszych rodaków najbliżej tego celu jest Damian „damie” Augustyniak, jednak ten z racji restrykcji regulaminowych jako mieszkaniec Wielkiej Brytanii nie będzie mógł wziąć udziału w polskiej części zmagań. Kolejny w zestawieniu jest Nikodem „Piko” Pawlak, ale ten z kolei został niedawno zawieszony do końca obecnego sezonu przez Electronic Arts za naruszenie przepisów rozgrywki. Wobec tego na faworytów zmagań wyrastają chociażby Miłosz „milosz93” Bogdanowski z Legii Warszawa, Kamil „Riptorek” Soszyński z Jagielloni Białystok czy Dominik „Bogyys” Boguś z Zagłębia Sosnowiec.

Co ciekawe, to nie pierwsza impreza organizowana przez ESL przy współpracy z Sony. Wcześniej, bo na początku sezonu FIFY 19, odbył się Continental Cup 2018 presented by PlayStation®. Zwycięzcą polskiej odsłony został milosz93, a w nagrodę Polak poleciał na finały Paris Games Week do stolicy Francji. Jeśli chodzi o sam format rywalizacji, to najistotniejszą wiadomością jest rozgrywanie spotkań na platformie PlayStation 4. Wszystkie pojedynki odbędą się online oraz do dwóch zwycięstw. Drogę do finału wyznaczy drabinka pojedynczej eliminacji. Zapisy już wystartowały, a rejestracji można dokonać pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NEO wspomaga Codewise Unicorns w Alienware Game Arena!

Choć w normalnych warunkach spotkania rozgrywane w ramach Alienware Game Arena Season 1 - Split #2 nie przykuwają zapewne zbyt dużej uwagi fanów, to d...