fot. devils.one

FaZe bezbłędne w grupie B, devils.one i Heroic z awansem do drugiej fazy EPL

FaZe Clan potwierdził, że zwycięstwo podczas BLAST Pro Series Miami 2019 nie wzięło się z niczego, pokazując swoją siłę w ESL Pro League. Naszpikowany gwiazdami skład wywalczył bezpośredni awans na światowe finały, wygrywając wszystkie grupowe pojedynki. Ta sztuka nie udała się wprawdzie graczom devils.one, ale polska formacja dzięki zajęciu trzeciej lokaty otrzymała przepustkę do drugiej fazy grupowej.

W trzech rozegranych meczach ekipa Nikoli „NiKo” Kovacia straciła zaledwie jedną mapę, co w najmniejszym stopniu nie przeszkodziło jej w zgarnięciu pierwszej lokaty. Tym samym FaZe dołączyło do mousesports, które bilety na finały w Montpellier zarezerwowało sobie kilka dni wcześniej. O ten przywilej w dodatkowych spotkaniach zawalczyć będą musieli gracze Heroic i devils.one. To właśnie oni zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w grupie i tym samym zobaczymy ich w kolejnej odsłonie rywalizacji grupowej. Tyle szczęścia nie miało za to Ninjas in Pyjamas, które przez niekorzystny układ wyników spadło na ostatnią lokatę, kończąc tym samym swoją przygodę z 9. sezonem EPL.

Losy szwedzkiej formacji ważyły się do ostatniej rundy pojedynku Heroic z devils.one. Polacy dzięki triumfowi na pierwszej mapie byli już pewni minimum trzeciego miejsca. Inaczej sprawy miały się w przypadku ich czwartkowych rywali. Duńczycy i Szwed nadal mieli o co walczyć i nie zamierzali wywieszać białej flagi. Po niezwykle pasjonującym boju z D1 Skandynawowie koniec końców odnieśli wygraną, a ta dała im drugą pozycję w zestawieniu. Niemniej jednak drużyna Wiktora „TaZa” Wojtasa nie powinna mieć sobie nic do zarzucenia, bowiem w Leicester zaprezentowała się powyżej oczekiwań. Polacy podjęli skuteczną walkę z wyżej notowanymi rywalami, przypominając kibicom w naszym kraju, jak to jest znów oglądać rodaków w walce na najwyższym międzynarodowym poziomie.

Komplet wyników oraz końcowy układ tabeli grupy B prezentują się następująco:

Grupa B
# Drużyna Bilans
1. FaZe Clan 3 – 0
2. Heroic 1 – 2
3. devils.one 1 – 2
4. Ninjas in Pyjamas 1 – 2
FaZe 2:0 devils.one
NiP 2:1 Heroic
FaZe 2:1 Heroic
NiP 1:2 devils.one
FaZe 2:0 NiP
Heroic 2:1 devils.one

Na odpoczynek nie ma czasu. Jeszcze dzisiejszego wieczoru wystartują zmagania w grupie C europejskiej części ESL Pro League Season 9. Tę część zmagań zainaugurują zawodnicy Natus Vincere oraz Windigo Gaming. Wszystkie spotkania dostępne będą z polskim komentarzem na kanale ESL Polska.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Grupa C na start – Fnatic i Na`Vi rozpoczynają walkę w ESL Pro League

Dopiero co zakończyły się zmagania w ramach grupy B dziewiątego sezonu ESL Pro League, ale nie ma czasu na odpoczynek! Już dziś bowiem pierwsze mecze...