kt Rolster Smeb, Score
fot. Riot Games

Bez zmian na liście uczestników LCK. KT i Jin Air obroniły swoje miejsca

Dzisiaj został rozegrany ostatni mecz LCK 2019 Summer Promotion Tournament. W barażach o awans do najbardziej prestiżowych koreańskich rozgrywek udział wzięły standardowo dwie formacje z Challengers Korea oraz dwie walczące o utrzymanie w LCK. W tym roku jednak w LCK zobaczymy te same drużyny na przestrzeni obu rund.

Zarówno Jin Air Greenwings, jak i kt Rolster, obroniły swoje miejsce w koreańskiej lidze, nie dając się stłamsić pretendentom do awansu. Obecność przynajmniej jednej z tych drużyn była pewna już po pierwszej rundzie Promotion Tournament, kiedy to obie ekipy wygrały swoje spotkania z czołówką Challengers Korea. W bezpośrednim starciu lepsze okazało się KT, ale Jin Air miało jeszcze szansę na powrót do LCK poprzez mecz z ES Sharks. Rekinom co prawda udało się urwać jeden punkt, lecz na więcej nie było ich stać.

Tak prezentuje się lista uczestników LCK 2019 Summer Split:

Hanwha Life Esports

Afreeca Freecs

Damwon Gaming

Gen.G

Griffin

Hanwha Life Esports


SANDBOX Gaming

Jin Air Greenwings

KING-ZONE DragonX

kt Rolster

SANDBOX Gaming

SK telecom T1

Na tę chwilę nie wiadomo, pod banderą jakiej formacji wystąpi w letniej rundzie zespół Lee „Fakera” Sang-hyeoka, czyli SK telecom T1. Pod koniec lutego najbardziej utytułowana na scenie League of Legends organizacja przeszła rebranding, ale póki co nie byliśmy świadkami jej efektów w samym LCK. Biorąc jednak pod uwagę, że SK telecom zostało partnerem koreańskich rozgrywek, możemy spodziewać się jednej, acz czysto kosmetycznej zmiany na liście uczestników LCK 2019 Summer.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pompa wchodzi na scenę Fortnite'a

Kilka dni po potwierdzeniu swojego powrotu na scenę CS:GO Pompa Team przychodzi do nas z kolejnym ogłoszeniem. Tym razem rodzima formacja zdecydowała...