PUBG
fot. PUBG Corp.

Jedynka i dziewięć zer – PUBG przyniósł prawie miliard przychodu w 2018

Rynek gier z gatunku battle royale wydaje być podzielony już od dawna – liczą się głównie Fortnite i PlayerUnknown’s Battlegorunds. Co prawda przez chwilę ten duumwirat próbowało rozbić Apex Legends, ale obecnie starania te nie przynoszą już efektów. Mamy więc dzieło Epic Games oraz dzieło Brendana Greene’a i oba one przynoszą niebagatelne przychody swoim twórcom. Teraz skupmy się jednak na PUBG.

Okazuje się bowiem, że tytuł ten zagwarantował PUBG Corp przychód rzędu blisko miliarda dolarów! Dokładnie – jedynka i dziewięć zer z tyłu. No, może nie dosłownie, bo jak podaje branżowy analityk, Daniel Ahmad, suma ta to dokładnie 920 milionów dolarów, co przy odliczeniu wszystkich kosztów nadal daje czysty zarobek w wysokości 310 milionów dolarów. Teoretycznie największy udział w tym napływie gotówki ma wersja PC, chociaż należy pamiętać, że i edycja na urządzenia mobilne dorzuca do tego dorobku kolejne kwoty. Jak duże? Trudno powiedzieć, gdyż kwestiami z nią związanymi zajmuje się Tencent, wobec czego dane na pewno nie oddają w pełni stanu faktycznego.

A skoro już przy Tencent jesteśmy – raczej nie będzie zaskoczeniem fakt, że ponad połowa przychodu pochodzi z rynku azjatyckiego. Czy może więc dziwić, że coraz większa liczba twórców swoje działania nakierowuje właśnie na Daleki Wschód? Tak czy inaczej, liczby wykręcone przez PUBG-a w 2018 roku muszą robić wrażenie, zwłaszcza, że gra toczy z Fortnitem ciągłe boje o popularność.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HONOR View20 z obsługą nowej wersji Fortnite w trybie 60 FPS i skórką HONOR Guard

HONOR View20, zaprezentowany w styczniu w Paryżu, jest jednym z trzech pierwszych smartfonów obsługujących najnowszą wersję Fortnite z częstotliwością...