fot. ESL/Sarah Cooper

Liquid w półfinale IEM Sydney, mouz i NiP play-offy zaczną od ćwierćfinałów

Znamy już komplet rozstrzygnięć w grupie A na Intel Extreme Masters Sydney. Najlepszą formacją w tym zbiorze okazał się Team Liquid, z kolei wyboistą drogę w drabince przegranych przeszło mousesports i to właśnie popularne myszy dołączą do Ninjas in Pyjamas w ćwierćfinałach imprezy.

Od pierwszych minut boju, którego stawką był bezpośredni awans do półfinału, obie drużyny udowadniały, że nie znalazły się w tym miejscu przypadkiem. Rywalizację zainaugurował Nuke, gdzie po pierwszej połowie delikatna przewaga zarysowywała się po stronie drużyny z Ameryki. Rywal nie zamierzał ustąpić, ale wkrótce różnica urosła do większych rozmiarów, co pozwoliło graczom TL przypieczętować triumf. Na Overpassie było jeszcze ciekawiej, bo przerwę Szwedzi spędzali na pięciopunktowym prowadzeniu. Konkurenci odbyli jednak poważną rozmowę przed zmianą stron, a ta poskutkowała rewelacyjnym comebackiem i po 30 emocjonujących rundach to Keith „NAF” Markovic i koledzy mieli powody do świętowania.

Znacznie bardziej jednostronny był pojedynek w ostatniej rundzie dolnej drabinki. Doszło w nim do swoistego rewanżu za pierwszy dzień rozgrywek – naprzeciw siebie stanęli przedstawiciele mousesports oraz BIG. I o ile w przypadku wtorkowej gry oglądaliśmy zaciętą walkę z minimalnym wskazaniem na w pełni niemiecki skład, tak w drugim spotkaniu tych ekip Myszy były bezlitosne wobec swoich rywali. O różnicy, jaka dzieliła obie formacje najdobitniej świadczy łączny dorobek naszych zachodnich sąsiadów, którzy na przestrzeni dwóch map zgarnęli ledwie sześć oczek. Porażka była więc nieunikniona.

Szczegółowe wyniki obu omawianych spotkań prezentują się następująco:

2 maja

Finał drabinki wygranych grupy A

07:25 Team Liquid 2:0 Ninjas in Pyjamas
Nuke 16:11
Overpass 16:14

Trzecia runda drabinki przegranych grupy A

08:00 mousesports 2:0 BIG
Mirage 16:2
Inferno 16:4

Przed nami jeszcze ostatnie mecze fazy grupowej IEM Sydney. Aktualne informacje o IEM Sydney 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Transmisja z polskim komentarzem dostępna jest w ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IEM Sydney: FaZe wyeliminowane przez Grayhound, Fnatic gra dalej

Na Intel Extreme Masters Sydney 2019 doszło do kolejnych rozstrzygnięć. Z zawodami pożegnali się reprezentanci Chiefs Esports Club oraz FaZe Clanu, a...