fot. ESL/Sarah Cooper

Twistzz wybrany najlepszym graczem Intel Extreme Masters Sydney

Team Liquid wreszcie może cieszyć się z triumfu na dużym turnieju, a podwójnie szczęśliwy tego popołudnia będzie Russel „Twistzz” Van Dulken, który został wybrany najbardziej wszechstronnym zawodnikiem Intel Extreme Masters Sydney 2019 przez HLTV i betway.

Kanadyjczyk bez dwóch zdań był jednym z najpewniejszych punktów swojej ekipy, choć trzeba przyznać, że Liquid wygrało imprezę w Australii nie dzięki indywidualnościom, a głównie z uwagi na doskonałą grę zespołową i świetną współpracę całej piątki. Niemniej w finale Twistzz był prawdziwą bestią. Swoje nieprzeciętne umiejętności potwierdził zaliczając 26 fragów przy zaledwie 12 zgonach na decydującej mapie. Presja nie przeszkodziła Van Dulkenowi w wykręceniu świetnego wyniku na wygranym przez rywala Duście2.

Fanom formacji z Ameryki Północnej z pewnością na długo zapadną także akcje z udziałem zaledwie 19-letniego gracza w meczu półfinałowym. Tam Twistzz i partnerzy stawiali czoło brazylijskiemu MIBR-owi, a bilans 35:18 i prawie 1,50 ratingu na drugiej mapie tylko potwierdziło, że młody zawodnik należy do absolutnej światowej czołówki. MVP turnieju nie miał także litości dla konkurentów z BIG czy BOOT Letou, kręcąc niebotyczne wyniki i na pewno stając się jednym z najgorszych koszmarów swoich rywali.

Okazja do pójścia za ciosem i sięgnięcia po kolejne trofeum przez Liquid nadarzy się między 23 a 26 maja, kiedy drugi zespół świata uda się na cs_summit 4. W kolejnym tygodniu dyspozycja amerykańsko-kanadyjskiej piątki zostanie wystawiona jednak na jeszcze poważniejszą próbę, bo właśnie wtedy wystartuje DreamHack Masters Dallas, gdzie zobaczymy także liderów światowych tabel – Astralis.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IEM Sydney: Team Liquid vs Fnatic – statystyki graczy

Klątwa finałów wielkich imprez przełamana! Team Liquid sięga po triumf w Intel Extreme Masters Sydney 2019, w decydującym meczu ogrywając Fnatic. Dług...