fot. AGO Esports/Michał Mazurek

AGO i Sprout w półfinałach olsztyńskich kwalifikacji do GG League

Za nami faza grupowa olsztyńskich kwalifikacji do GG League 2019. Przed chwilą zakończyły się mecze decydujące w ramach obu grup. Pierwszy z nich rozgrywany pomiędzy Sprout i AVEZ Esport zakończył się triumfem zagranicznej formacji, natomiast w drugim to rodzime AGO Esports pokonało eXtatus.

Sprout 2 : 0 AVEZ Esport

(el. GG League Olsztyn – grupa A)
16 7 Mirage 8 13
9 5
16 6 Dust2 9 12
10 3
 Inferno 

W spotkaniu na Mirage’u jako pierwsi zatriumfowali reprezentanci AVEZ Esport, którzy pokonali swoich rywali w pistoletówce i rundzie force. Niemieccy zawodnicy szybko jednak się odnaleźli w grze i wyrwali naszym rodakom aż siedem oczek z rzędu. Ci z kolei w żadnym momencie gry nie mieli najmniejszych zamiarów się poddać i w bardzo dobrym stylu raz po raz pokonywali przeciwników aż do końca pierwszej połówki, dzięki czemu zdołali nie tylko odrobić straty, ale również wyjść na jednopunktowe prowadzenie. Po zamianie stron nadszedł jednak czas na kontratak Sprout, które co chwilę zmuszając Polaków do gry eco oraz force-buy uzyskało przewagę w wysokości pięciu oczek. Następnie mimo prób naprawy sytuacji przez ekipę Krzysztofa „starka” Lewandrowskiego gracze zza Odry ostatecznie pokonali Ośmiornice 16:13.

Na Duście2 mecz lepiej rozpoczęli Polacy. Niemieccy zawodnicy najpierw przegrali pistoletówkę i nie zdołali również wygrać force’a, a następnie doprowadzili do remisu. Po chwili Sprout wyszło na dwupunktowe prowadzenie, ale AVEZ nie zamierzało dopuścić do powtórki z Mirage’a i rozpoczęło dość dobrą ofensywę, dzięki której prowadziło 9:6 po pierwszej części gry. W drugiej połówce nasi rodacy również ponownie ugrali rundę pistoletową, ale zachodnioeuropejscy gracze rozpoczęli comeback, który zakończył się ich triumfem 16:12.


AGO Esports 2 : 0 eXtatus

(el. GG League Olsztyn – grupa B)
16 10 Train 5 7
6 2
16 11 Mirage 4 9
5 5
 Overpass 

AGO Esports w swoim starciu na Trainie szło jak burza. Po nieudanych pierwszych dwóch rundach Polacy dosłownie zdominowali rywali. Reprezentanci eXtatus oddali naszym rodakom aż dziewięć punktów z rzędu! Pod sam koniec połówki zdołali jednak zgarnąć trzy kolejne oczka, co nie wpłynęło znacząco na sytuację w meczu. W drugiej części spotkania Jastrzębie gładko przebrnęły przez pistoletówkę i kontynuowały skuteczną grę. Mimo jeszcze dwóch triumfów czesko-słowacka ekipa nie zdołała pokonać nadwiślańskich zawodników, którzy rozgromili ją 16:7.

Pierwsza połówka meczu na Mirage’u wyglądała dla AGO jeszcze lepiej niż na Trainie. Polacy również na tej mapie przegrali rundę pistoletową, a po dwóch kolejnych utraconych oczkach przeszli do fenomenalnego ataku. Seria nieprzerwanych triumfów Jastrzębi nie wyglądała wprawdzie tak imponująco jak wcześniej, gdyż zdołali oni wyrwać rywalom „tylko” osiem punktów, lecz po chwili, po jednej porażce, nasi rodacy sprawnie domknęli pierwszą część spotkania, która zakończyła się ich przewagą 11:4. Po zamianie stron eXtatus zaczęło odrabiać straty. Po utracie kolejnych pięciu oczek Polacy jednak dokończyli dzieła zniszczenia i zatriumfowali 16:9.


Już jutro rozpoczną się play-offy kwalifikacji do GG League 2019. W pierwszym półfinale OFFSET Esports zmierzy się z AGO Esports, zaś w drugim Winstrike Team podejmie Sprout. Po więcej informacji na temat olsztyńskich eliminacji do Good Game League 2019 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

10 milionów w niespełna cztery dni. Pula nagród TI 9 rośnie w zawrotnym tempie!

W nocy z siódmego na ósmego maja rozpoczął się chyba najbardziej popularny fundraising, jeśli chodzi o nagrody pieniężne w esporcie. Mowa rzecz jasna...