fot. dota2.com

10 milionów w niespełna cztery dni. Pula nagród TI 9 rośnie w zawrotnym tempie!

W nocy z siódmego na ósmego maja rozpoczął się chyba najbardziej popularny fundraising, jeśli chodzi o nagrody pieniężne w esporcie. Mowa rzecz jasna o udostępnionej wówczas przepustce bojowej The International, zainteresowanie którą co roku owocuje rekordami w puli nagród najważniejszego turnieju Doty 2. W przeciągu zaledwie 24 godzin od startu sprzedaży Battle Passa do gigantycznej skarbonki zostało dodane blisko sześć milionów dolarów.

Tempo wzrostu tegorocznej puli nagród zwiastuje, że rekord zysków podczas pierwszego dnia nie będzie jedynym, jakim będzie mogło poszczycić się Valve w tym roku. Dzisiaj mija dopiero czwarty dzień zbiórki, a pula już w tym momencie wynosi 10 milionów dolarów. To ponad 90% tego, co łącznie zostało osiągnięte w 2014 roku, a wówczas do tego celu potrzeba było blisko dwóch i pół miesięcy.

Patrząc jednak na nieco bliższy okres i porównując obecną pulę do zeszłorocznej również widać niezwykły potencjał. Podczas The International 8 do uzbierania 10 milionów potrzeba było ponad dwunastu dni, a w tym roku niespełna jedną trzecią tego okresu. Jakby tego było mało, rok temu po tym samym czasie od wydania Battle Passa uzbierano niespełna 8 milionów.

Poniżej możecie zobaczyć wzrost puli poszczególnych edycji The International w przeciągu pierwszych dziesięciu dni:

fot. dota2.prizetrac.kr

I choć przyszłość tegorocznej puli wygląda nad wyraz obiecująco, nie ekscytujmy się zanadto. Rok temu pula również rosła w zawrotnym tempie… do pewnego momentu. Pod sam koniec zbiórki nie wyglądało to już tak różowo i gdyby nie dłuższy czas jej trwania, oglądalibyśmy po raz pierwszy w historii spadek uzbieranych pieniędzy w stosunku do poprzedniej odsłony TI. Z drugiej strony tak wielkiej dysproporcji między poszczególnymi edycjami jeszcze nie oglądaliśmy, więc kto wie, może faktycznie w tym roku uda się uzbierać 30 milionów?

O tym, co zawiera tegoroczny Battle Pass, przeczytacie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ENCE eSports

Rewanż za Majora. Astralis i ENCE w finale BLAST Pro Series Madrid 2019

Pierwszy etap BLAST Pro Series Madrid 2019 zakończony! W finale hiszpańskich rozgrywek zameldowały się dwie ekipy, które stanęły do boju w meczu decyd...