fot. DreamHack/Adela Sznajder

Nisha o krok od triumfu w MDL Disneyland Paris Major

Czy Michał „Nisha” Jankowski po raz drugi w swojej karierze będzie mógł dziś świętować wygranego Majora? Odpowiedź na to pytanie poznamy już wieczorem, gdy Team Secret z naszym rodakiem w składzie stanie do boju w wielkim finale MDL Disneyland Paris Major.

Wcześniej rozegrany zostanie jednak ostatni pojedynek w drabince przegranych, który wyłoni przeciwnika Secret w meczu decydującym o tytule. Na placu boju pojawią się Evil Geniuses oraz Team Liquid, czyli ekipy o kompletnie innej historii w trakcie francuskich rozgrywek. Rywalizujący na co dzień w Europie skład już od kilku dni miał nóż na gardle i ciągle musiał drżeć o swój turniejowy byt, ale bez żadnych wpadek przebrnął przez prawie całą dolną drabinkę, eliminując chociażby ViCi Gaming, OG czy PSG.LGD.

W tym samym czasie EG stopniowo zbliżało się do wielkiego finału, a na początku tej drogi stała wygrana właśnie z Liquid. Artour „Arteezy” Babaev  i spółka dopiero wczoraj w ostatnim spotkaniu drabinki wygranych uznali wyższość Teamu Secret. Jeśli chodzi o piątkę Polaka, to wciąż nie znalazła ona w Paryżu swojego pogromcy. Przypomnijmy, iż triumfatorzy The Chongqing Major 2019 rozpoczęli zawody od dwóch wygranych w grupie, by potem w play-offach ograć kolejno PSG.LGD, OG i właśnie Evil Geniuses.

Tak prezentuje się harmonogram ostatniego dnia MDL Disneyland Paris Major:

12 maja
13:00 Team Liquid vs Evil Geniuses
BO3
17:00 Team Secret vs TBD
BO5

Anglojęzyczną transmisję obu powyższych gier znaleźć będzie można na oficjalnym kanale organizatora na Twitchu. W puli nagród MDL Disneyland Paris Major znalazły się okrągły milion dolarów oraz 15 tysięcy punktów DPC.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Invictus z kolejnym zwycięstwem na MSI. Flash Wolves nie dało rady Mistrzom Świata

Invictus Gaming po raz kolejny nie dało się zaskoczyć. Flash Wolves przez długi czas prowadziło w spotkaniu i dyktowało tempo gry, jednakże to Mistrzo...