fot. ESL/Helena Kristiansson

TYLOO zagra na światowych finałach ESL Pro League Season 9

Co prawda druga faza grupowa w azjatyckiej dywizji ESL Pro League nie dobiegła jeszcze końca, ale mimo to żadnych niespodzianek już nie będzie. Wiemy bowiem już, że awans na światowe finały w Montpellier zapewniło sobie TYLOO, które wygrało wszystkie swoje mecze.

Uczestnicy katowickiego Majora od samego początku uchodzili za głównych faworytów w swoim regionie, chociaż na inaugurację pierwszego etapu rozgrywek niespodziewanie polegli z 5POWER Gaming. Potem było już jednak lepiej, bo Kevin „xccurate” Susanto w kolejnych pięciu meczach stracili zaledwie jedną mapę, którą urwało im MVP PK. Miało to miejsce dopiero w drugiej fazie grupowej, podczas której TYLOO pokonało także ALPHA Red oraz Lucid Dream. To właśnie triumf nad tą drugą formacją odniesiony dziś po południu przypieczętował promocję chińsko-indonezyjskiego składu na turniej finałowy.

Na ten moment pewne udziału w światowych finałach EPL mogą być następujące drużyny:

Astralis DETONA Gaming FaZe Clan
G2 Esports Team Liquid Luminosity Gaming
mousesports NRG Esports TYLOO

Światowe finały ESL Pro League Season 9 odbędą się między 18 a 23 czerwca w Montpellier. W sumie udział w nich weźmie szesnaście drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę w wysokości 750 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Oficjalnie: innocent i reatz nowymi zawodnikami x-komu!

Kilka tygodni temu włodarze x-komu, mimo niezłych wyników, niespodziewanie zdecydowali się na przeprowadzenie małej rewolucji kadrowej, zaś jej ofiara...