fot. Ultraliga

DV1 Scouting Grounds zakończone. Poznaliśmy skład akademii devils.one

Od dawna mówi się o tym, że młodzi, utalentowani gracze nie mają wielu sposobności na to, aby móc zaistnieć w esportowym świecie. Pomocną dłoń w kierunku niedoświadczonych, lecz dobrze zapowiadających się zawodników wyciągnęło devils.one, czyli organizacja prowadzona przez Macieja „sawika” Sawickiego. Minionego wieczoru końca dobiegł projekt DV1 mający za zadanie wyłonić piątkę obiecujących młodzików, którzy w przyszłości mogą zawojować scenę League of Legends.

Koniec końców do projektu, nad którym pieczę sprawował między innymi znany i utytułowany trener Adrian „hatchy” Widera, zgłosiło się aż stu trzydziestu pięciu aspirujących graczy, spośród których wybrano dwudziestu finalistów i piątkę rezerwowych. Po kilku dniach ciągłej rywalizacji i roszad personalnych mających na celu sprawdzenie zawodników w różnych środowiskach, wyłoniono pięciu zawodników, którym następnie zaoferowano profesjonalny kontrakt.

Tak prezentuje się skład akademii devils.one:

Jakub „Sinmivak” Rucki
Bruno „Bruness” Freund
Mateusz „Czajek” Czajka
Damian „svns” Klejc
Jakub „Highway” Baranowski

Osoby śledzące polską scenę League of Legends raczej będą miały problem z myśleniem o Sinmivaku w kategorii niedoświadczonego gracza. Zawodnik ten niejednokrotnie pojawiał się przecież w najważniejszych turniejach w naszym kraju, a do niedawna mogliśmy go oglądać m.in. w Piaście Gliwice czy też w PRIDE. Podobnie jest również w przypadku Brunessa, który rywalizował już w Ultralidze w trykocie Valkiria Esports. Pozostała trójka graczy co prawda co jakiś czas występowała w sklejkach w mniejszych turniejach i kwalifikacjach, lecz do tej pory nie było o niej szczególnie głośno.

Najbliższą okazją do zobaczenia akademii devils.one w akcji będą dzisiejsze kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej. Drugi zespół Diabłów będzie miał dostęp do specjalistów oraz będzie prowadzony przez hatchy’ego. Jak zapewnia jednak sam Widera, w przyszłości akademia DV1 będzie posiadać dedykowanego trenera, podczas gdy on i Adrian „Zetural” Dziadkowiec w pełni poświęcą się głównemu składowi.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kto jeszcze poleci do Montpellier? Przed nami decydujące mecze w europejskiej ESL Pro League

Faza grupowa ESL Pro League Season 9 zmierza ku końcowi. Już dziś do gry wejdą ostatnie niepewne swego losu drużyny z Europy, które przez kolejne trzy...