fot. ESL/Helena Kristiansson

W Europie zostało ostatnie miejsce na finały ESL Pro League. Na`Vi czy Heroic?

Faza grupowa ESL Pro League Season 9 zmierza ku końcowi. W Europie do rozegrania zostały już tylko dwa mecze, ale tylko jeden z nich będzie miał tak naprawdę znaczenie. Przesądzi on bowiem o tym, komu w udziale przypadnie ostatni wolny slot na światowych finałach w Montpellier.

Heroic vs Natus Vincere
18:20 (BO3)

Natus Vincere czy Heroic? Heroic czy Natus Vincere? To będzie najważniejsze dziś pytanie, a los chciał, że obie te ekipy o awans powalczą bezpośrednio, gdyż zmierzą się one ze sobą na inaugurację trzeciego dnia zmagań. I jedni, i drudzy wcześniej ograli BIG oraz ponieśli porażkę z North, nie ma więc tutaj zbyt wielkiej filozofii – ten, kto około godziny 20 opuści serwer z kompletem punktów, będzie mógł pakować walizki przed wylotem do Francji. Rozsądek każe podpowiadać, że większe szanse na sukces ma Na`Vi, które w przeciwieństwie do swoich czwartkowych rywali było w stanie postawić opór wspomnianym wcześniej podopiecznym Torbjørna „mithRa” Nyborga.

North vs BIG
22:00 (BO3)

Jeżeli ktoś kiedyś poprosi was o definicję meczu o pietruszkę, bez wahania możecie wspomnieć mu o pojedynku North z BIG. Oba te zespoły o nic przecież już nie walczą – ci pierwsi mogą być pewni wyjazdu do Montpellier, drudzy natomiast bezpowrotnie utracili na niego szansę. Rywalizacja toczyć się więc będzie głównie o honor, co tyczy się szczególnie graczy znad Renu. Wszak jeszcze w ósmym sezonie ESL Pro League mogliśmy ich oglądać na lanowych finałach, podczas gdy tym razem nie zbliżyli się nawet do upragnionego awansu. Ewentualne zwycięstwo mogłoby więc przynajmniej częściowo poprawić nastroje w szeregach Berlin International Gaming.

Oba mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Pro League Season 9 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy ruszają na podbój Włoch! Co najmniej czteroosobowa Polonia na letni split PG Nationals

Wczoraj informowaliśmy o transferze Sebastiana "Sebekxa" Smejkala do Samsung Morning Stars. Były midlaner Movistar Riders nie będzie jednak jedynym Po...