fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Diabły, Orły czy Illuminar – kto odniesie triumf podczas pierwszej rundy PLE?

Akcja w ramach Polskiej Ligi Esportowej nie zwalnia tempa! Wczoraj poznaliśmy komplet półfinalistów, a już dzisiaj czołowa czwórka powalczy nie tylko o miejsce w finale, ale też o największy odsetek z puli wynoszącej 10 tysięcy złotych. Do walki o triumf w Ptak Warsaw Expo staną Illuminar Gaming, PRIDE oraz oba składy devils.one – główny oraz akademia.

Jako pierwsze o miejsce w finale zmierzą się dwie formacje ze ścisłej czołówki, czyli iHG oraz devils.one. Oba te składy po raz ostatni mierzyły się podczas Polish Open, które dla Illuminar było jednocześnie pierwszym sprawdzianem nowej piątki. Sprawdzian ten wypadł bez dwóch zdań pomyślnie – po niebywale zaciętym starciu zespół Pawła „delorda” Szabli pokonał Diabły, czego nie udało mu się dokonać poprzednim składzie grającym pod banderą iHG jeszcze w Ultralidze. Czy devils.one wyciągnie wnioski z ostatniej porażki i zapewni sobie miejsce w finale?

Jeśli nie, to przed szansą na rewanż stanie akademia Diabłów, utworzona w procesie Scouting grounds DV1. Przed startem zmagań w Nadarzynie mało kto przypuszczał, że nowo powstały skład będzie w stanie powalczyć o trofeum. Tymczasem już w pierwszym meczu DV1 Scouting Grounds pokazało gotowość do walki, eliminując z rozgrywek Wisłę Płock. I to eliminując w przekonującym stylu – świetna dyspozycja w szczególności midlanera zespołu, Mateusza „Czajka” Czajki zapewniła akademii Diabłów wygraną 2:0 i półfinał, gdzie jej rywalem będzie PRIDE. Biorąc pod uwagę zaciętą walkę Orłów z Teamem DPD o miejsce w top 4, DV1 SG jest co najmniej godnym przeciwnikiem, a stawianie go w roli faworyta wcale nie jest bezpodstawne.

Harmonogram drugiego dnia pierwszej kolejki PLE:


Półfinały
Sobota, 1 czerwca
12:00 Illuminar Gaming vs dv1 devils.one Bo3
15:00 PRIDE vs dv1 DV1 Scouting Grounds Bo3

Finał
Sobota, 1 czerwca
18:00 Illuminar Gaming/devils.one vs PRIDE/DV1 Scouting Grounds Bo3

Wszystkie dzisiejsze mecze w ramach Polskiej Ligi Esportowej będziecie mogli obejrzeć na kanale Nervariena. Transmisja rozpocznie się o godzinie 12:00.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwszy dzień trzecich eliminacji do Minora za nami. W grze wciąż trzy polskie drużyny

Dobiegł końca pierwszy dzień trzecich otwartych eliminacji do europejskiego Minora. Dzisiaj w walce o miejsce w zamkniętych kwalifikacjach nie zabrakł...