fot. ESL/Helena Kristiansson

Nisha o dwie wygrane od kolejnego trofeum. Pora na ostatni dzień ESL One Birmingham

W miniony wtorek dwanaście czołowych formacji Dota 2 z całego świata stanęło do walki w Birmingham w ramach kolejnego turnieju z cyklu ESL One. Wraz z upływem kolejnych dni drużyna po drużynie żegnały się z nadziejami na triumf w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj w stawce liczą się już tylko trzy ekipy, a jedną z nich jest Team Secret Michała „Nishy” Jankowskiego.

Tym razem jednak zespół naszego rodaka nie jest absolutnym faworytem do zwycięstwa, co pokazuje chociażby drabinka turnieju. Team Secret nie będzie czekał na swojego rywala w wielkim finale, a zamiast tego stanie do walki o to zaszczytne miejsce z PSG.LGD. To za sprawą nie najlepszego rezultatu podczas fazy grupowej, gdzie Nisha i spółka zdobyli trzecie miejsce w swoim zestawieniu. I choć na razie w play-offach przegrali póki co tylko jedną potyczkę, teraz czekają ich wyraźnie trudniejsi rywale.

Zarówno z PSG.LGD, jak i oczekującym swojego oponenta w meczu o mistrzostwo Evil Geniuses, Team Secret miało już okazję stanąć w szranki podczas ESL One Birmingham 2019. I niestety bezpośrednie mecze nie przemawiają za wygraną formacji Polaka. O ile podział punktów w meczu z chińsko-malezyjskim składem może zwiastować wyrównaną walkę o finał, tak porażka z EG daje powody do niepokoju. Możemy jednak mieć nadzieję, że – podobnie jak w Katowicach – Team Secret potrzebuje pewnej rozgrzewki, nim jak walec przejedzie się po swoich rywalach w turnieju.

Harmonogram dzisiejszych meczów ESL One Birmingham 2019:

Niedziela, 2 czerwca

Finał drabinki przegranych

13:00 PSG.LGD vs Team Secret Bo3

Wielki finał

17:00 Evil Geniuses vs PSG.LGD/Secret Bo5

Oba pozostałe mecze ESL One Birmingham 2019 będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem za pośrednictwem ESL.TV Polska. Transmisja rozpocznie się o godzinie 13:00. Po więcej informacji dotyczących zawodów zapraszamy na ich oficjalną stronę internetową.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro vs forZe. Czy Polacy podniosą się po nieudanych eliminacjach?

Ostatnie dni, delikatnie mówiąc, nie układają się po myśli Virtus.pro. Polska formacja w krótkim odstępie czasu poniosła poniżające porażki w eliminac...