fot. Team Vitality

Nowym menadżerem Teamu Vitality został… medalista olimpijski

W świecie Counter-Strike’a zmiany na stanowisku menadżera drużyny często przechodzą bez echa, nie zostając dostrzeżone przez większe grono odbiorców. Wynika to z tego, że obserwatorów sceny najbardziej interesują transfery zawodników pomiędzy czołowymi formacjami globu, a niekoniecznie roszady w szeregach samych organizacji. Jednak gdy nowym menadżerem czwartego zespołu światowego rankingu zostaje medalista olimpijski, to z pewnością jest to wydarzenie warte uwagi.

Elementy tradycyjnego sportu w esporcie nie są może niczym nowym, gdyż nawet spoglądając na nasze krajowe podwórko, w zarządzie AGO Esports możemy odnaleźć osoby z piłkarską przeszłością. Mimo wszystko, wciąż stosunkowo rzadko dochodzi do sytuacji, w której osoba niezwiązana dotąd ze sportami elektronicznymi obejmuje ważne stanowisko w ekipie CS:GO. Na podjęcie swego rodzaju ryzyka zdecydował się Team Vitality, który ogłosił angaż byłego kajakarza, Matthieu Péché.

Najprawdopodobniej samo nazwisko 31-latka nie mówi za wiele, stąd warto nieco przybliżyć jego postać. W 2016 roku Péché zdobył brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, a cztery lata wcześniej na imprezie tej samej rangi w Londynie uplasował się na czwartej lokacie. W 2018 roku Francuz zakończył karierę, gdyż kategoria C2 w której występował, została usunięta z programu Mistrzostw Świata oraz Pucharu Świata.

Péché na stanowisku menadżera zastąpi Alexandre’a „Zupera” Gilleta, który przeprowadził się do Singapuru i z tego powodu postanowił zrezygnować ze swojej roli. Jak tłumaczy Zuper, głównym powodem tej decyzji jest czas podróży pomiędzy kontynentami, a także towarzyszący zmianom strefy czasowej jet lag. Gillet współpracował z nadsekwańską organizacją od grudnia ubiegłego roku.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: Krajobraz po blamażu

Z dużej chmury mały deszcz. Tak w skrócie opisać można postawę nadwiślańskich drużyn w czterech, powtarzam czterech turach otwartych kwalifikacji do M...