fot. Riot Games

Origen pokazało siłę. Szybkie zwycięstwo w pierwszej kolejce LEC

Pierwsza kolejka League of Legends European Championship 2019 Summer póki co nie raczy nas wyrównanymi pojedynkami. Po jednostronnym zwycięstwie G2 Esports nad Splyce, przyszła pora na starcie Origen z Teamem Vitality, które zakończyło się pewnym triumfem tych pierwszych.

Origen
1:0 Vitality
Alphari Cabochard
Kold Mowgli
Nukeduck Jiizuke
Patrik Attila
Mithy Jactroll

Pierwsza udana akcja Origen wydarzyła się już w 5. minucie. Mowgli wracający do bazy na środku górnej części rzeki był bardzo łakomym kąskiem dla rywali – Kold z Nukeduckiem zgrzeszyliby, nie korzystając z takiego prezentu i już chwilę później mogliśmy oglądać mecz z prowadzeniem OG. Vitality jednak udało się szybko i skutecznie odpowiedzieć, kontrując gank Sejuani na dolnej alei w 8. minucie, obracając sytuację na swoją korzyść i zdobywając zabójstwo. Dosłownie minutę później udało im się zabić Nukeducka, który od tej pory znajdował się w jeszcze gorszej sytuacji niż przedtem – różnica w zabitych stworach między nim a Jiizuke wynosiła 47 do 89 w 10. minucie.

W 13. minucie Origen udało się otoczyć botlane Vitality, dzięki czemu ci pierwsi zdobyli dwa pewne zabójstwa, które otworzyły im drogę do Smoka Ziemi. Chwilę później Origen znalazło kolejne świetne okazje do walki – nastąpiły trzy krótkie potyczki, w których udało się zabić wszystkich członków drużyny przeciwnej, a na tablicy wyników od tej pory widniał rezultat w zabójstwach 8 do 3.

Za każdym razem, kiedy Origen pociąga za spust, pojawiają się zabójstwa na ich koncie – nie sposób było się nie zgodzić ze słowami komentatorów. Jedną z kluczowych potyczek była walka drużynowa zainicjowana wstępnie przez Vitality, która okazała się swoistym gwoździem do trumny – wszyscy poza Cabochardem zostali zabici, a w 23. minucie Origen bez większych przeszkód zdobyło Barona Nashora.

Zaledwie minutę później nastąpiła podobna sytuacja, w której jako jedyny z życiem po stronie Vitality uszedł Mowgli. TV kosztowało to jednak utratę inhibitorów na dolnej oraz górnej alei, a po chwili Origen przystąpiło do finalnego ataku, który zakończył się połowicznym sukcesem. Po zdobyciu trzeciego inhibitora wicemistrzowie poprzedniego splitu zainicjowali walkę, w wyniku której zniszczyli wieżę przy Nexusie, jednak przez utratę Nukeducka zostali zmuszeni do wycofania się. Dwie minuty później było jednak po wszystkim – Origen udało się skutecznie przegrupować i zakończyć to spotkanie bez większych problemów.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat League of Legends European Championship 2019 Summer znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nijakie AGO, zdecydowane Virtus.pro. Snax i spółka w półfinale ESL MP

Po trwającej w ostatnich tygodniach fazie zasadniczej ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 przyszła pora na lanowe finały rozgrywek. A na nich, już na sa...