STS
fot. Santeri Rosenvall

Duchy Kuchenne dołączają do Warriors Teamu

Założona stosunkowo niedawno organizacja esportowa Warriors Team nie zatrzymuje się. Po tym jak w maju zakontraktowała ona męski skład OESU, dzisiaj poinformowała o otwarciu żeńskiej dywizji CS:GO. W szeregi Warriors wstąpiły zawodniczki występujące uprzednio pod nazwą Duchy Kuchenne. Piątka z Martyną „iXoRią” Stróżyńską na pokładzie jest jedną z najlepszych rodzimych drużyn. W ostatnim czasie Duchy […]

Założona stosunkowo niedawno organizacja esportowa Warriors Team nie zatrzymuje się. Po tym jak w maju zakontraktowała ona męski skład OESU, dzisiaj poinformowała o otwarciu żeńskiej dywizji CS:GO. W szeregi Warriors wstąpiły zawodniczki występujące uprzednio pod nazwą Duchy Kuchenne.

Piątka z Martyną „iXoRią” Stróżyńską na pokładzie jest jedną z najlepszych rodzimych drużyn. W ostatnim czasie Duchy Kuchenne triumfowały podczas PACTit Challenge LADIES rozgrywanym na PGE Narodowym, zaś wcześniej zajmowały pierwsze miejsca w ramach turniejów spod szyldu SUPER GAME e-Sport w Turku oraz Gnieźnie (w nieco innej kadrze). W kwietniu ekipa rozpoczęła współpracę z AtiVar, która jednak zakończyła się dość szybko, bo już po około miesiącu.

– Dołączenie do organizacji Warriors jest dla nas niewątpliwie światełkiem w tunelu. Jak dotąd organizacje esportowe w naszym kraju nie wykazywały większego zainteresowania żeńskimi drużynami. Jako drużyna mimo iż jesteśmy obecnie najlepszym żeńskim składem CS:GO w Polsce, długo nie mogłyśmy znaleźć domu. Cieszymy się więc niezmiernie z otrzymanej szansy – powiedziała kapitan zespołu, iXoRia. 

W składzie Warriors Teamu, poza iXoRią, odnajdziemy znane twarze z polskiej sceny CS:GO. W przeszłości Ewelina „Eva” Adamowicz oraz Karolina „Liina” Kasprzyk wraz ze Stróżyńską występowały pod banderą Riot Gaming, Martyna „LettyS” Owsik broniła barw Unicorns.fe, zaś Natalia „Nati” Batog grała w 40in90. Już dzisiaj reprezentantki Warriors Teamu postarają się wywalczyć awans do zamkniętych kwalifikacji przed DreamHack Showdown Valencia 2019 z pulą nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów. W lipcu zawodniczki powalczą także o zwycięstwo podczas Mistrzostw Polski Kobiet w E-Sporcie w Białce Tatrzańskiej.

Żeński skład Warriors Team prezentuje się następująco:

  • Natalia „Nati” Batog
  • Martyna „iXoRia” Stróżyńska
  • Ewelina „Eva” Adamowicz
  • Karolina „Liina” Kasprzyk
  • Martyna „LettyS” Owsik
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Lucker

devils.one pierwszym finalistą ESL MP w LoL-a, iHG spada do Ścieżki Pretendentów

Ścieżka Mistrzów ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 rozstrzygnięta. Najlepsze w tej części drabinki pucharowej okazało się devils.one, które przed kilk...