Lucker
fot. ESL/Adam Łakomy

devils.one nie daje szans iHG! Mamy nowych ESL Mistrzów Polski w LoL-a!

Wielki finał wiosennej odsłony ESL Mistrzostw Polski w League of Legends dobiegł końca. Mimo walki do samego końca zawodnicy Illuminar Gaming nie byli w stanie powstrzymać swojego rywala, devils.one, który do ostatecznego zwycięstwa potrzebował zaledwie dwóch map. Tym samym zespół Pawła „Delorda” Szabli nie był w stanie obronić mistrzowskiego tytułu wywalczonego w minionym roku.

devils.one 2:0 Illuminar Gaming

devils.one
1:0 Illuminar Gaming
Agresivoo Konektiv
Cinkrof Rybson
Matislaw Kashtelan
Lucker puki style
Erdote delord

Gracze iHG na wczesny etap gry wybrali agresywną strategię, co było dobrą decyzją, bo zapewniło przewagę Łukaszowi „Puki Style’owi” Zygmunciakowi na dolnej linii, a także pozbawiło duet devils.one błysku oraz leczenia. Pomimo tego, to Diabły wywalczyły pierwszą krew, eliminując Artura „Rybsona” Gębicza. Na domiar złego w 13. minucie zawodnicy D1 podbili stawkę, likwidując botlane iHG. Do 20. minuty przewaga w złocie drużyny Tobiasza „Agresivoo” Ciby nieznacznie się powiększyła, jednak do tego czasu devils.one wywalczyło dodatkowe dwa zabójstwa. Jedyną odpowiedzą ze strony iHG była eliminacja, którą na konto swojej ekipy dopisał Paweł „Delord” Szabla.

Niestety pojedyncza eliminacja nie znaczyła nic, co pokazały kolejne minuty, gdzie obrońcy tytułu mistrzowskiego zaczynali coraz mniej znaczyć w tej grze. Dowodem na to była walka na środku, gdzie Damian „Lucker” Konefał wykorzystał błąd Gawła „Kashtelana” Paprzyckiego i zdobył solowe zabójstwo. W 25. minucie devils.one bez większych problemów zabezpieczyło fioletowe wzmocnienie, zyskując ponad sześć tysięcy sztuk złota przewagi. Wzmocnienie od Nashora i znacznie lepsze finanse pozwoliły Diabłom na oblężenie bazy Illuminar. Po zaledwie trzech minutach w kleszczach Delord i spółka musieli uznać wyższość rywala i poddać swoją bazę.

devils.one
1:0 Illuminar Gaming
Agresivoo Konektiv
Cinkrof Rybson
Matislaw Kashtelan
Lucker puki style
Erdote delord

Wybór Thresha przez Delorda zachwycił publikę już na etapie wyboru bohaterów. To jednak nie był koniec, bo po zaledwie czterech minutach wspierający Illuminar Gaming przelał pierwszą krew na Robercie „Erdote” Nowaku. Niestety sukces Delorda szybko został przyćmiony kolejnym słabym występem Kashtelana, który przegrał walkę 1 vs 1 na środkowej linii. Na szczęście Rybson stanął na wysokości zadania i wykorzystał euforię rywala, zabezpieczając Oginstego Smoka. Po chwili Delord dołożył od siebie kolejny rewelacyjny łańcuch, który zapewnił iHG drugą eliminację. Wraz z kolejnymi minutami devils.one zaczeło odrabiać straty, jednak wciąż przewagą w złocie na poziomie niespełna dwóch tysięcy miało Illuminar Gaming.

Środkowy etap rozgrywki okazał się nad wyraz spokojny – obie drużyny skupiły się na zdobywaniu złota i pozyskiwania coraz lepszego wyposażenia. Uwadze obu drużyn nie umknęły także smoki, które skutecznie przejmowali gracze iHG.  Pierwsza pełnoprawna walka drużynowa wybuchła dopiero w 29. minucie, kiedy Agresivoo zapewnił swojej formacji cztery eliminacje. W 34. minucie Illuminar Gaming zgarnęło Barona, jednak przypłacili to stratą trzech zawodników, co z kolei zapewniło Diabłom inhibitor na środku. Na tym jednak Jakub „Cinkrof” Rokicki i spółka nie poprzestali, bo poszli dalej, wygrywając to spotkanie.

Poniżej prezentujemy klasyfikacje końcową ESL Mistrzostw Polski:

1. devils.one 35 000 zł
2. Illuminar Gaming 16 000 zł
3 PRIDE 10 000 zł
4 Katastrofa Awionetki 7 000 zł
5-6. SuperNitro1, Wisła Płock 4 000 zł
7-8. Indictive Esports, Vortex Five 2 000 zł

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Liderzy ESEA MDL zmieniają nazwę. Valiance & Co to już przeszłość

Ostatnie tygodnie to prawdopodobnie jeden z najlepszych okresów w historii Valiance & Co. Podopieczni niemieckiej organizacji w bieżącym sezonie M...