fot. Team Vitality

Vitality nie daje szans FURII! ZywOo wybrany MVP ECS Season 7

To była prawdziwa dominacja. Team Vitality nie pozostawił suchej nitki na zawodnikach FURII Esports. Europejczycy odnieśli bezproblemowe zwycięstwo i już po dwóch mapach zakończyli wielki finał Esports Championship Series Season 7. Tytuł najbardziej wartościowego gracza trafił w ręce niesamowitego Mathieu „ZywOo” Herbauta.

FURIA Esports 0 : 2 Team Vitality

(ECS Season 7 – finał)
Dust2 Train Inferno Overpass Mirage Nuke Vertigo
9 7 Inferno 8 16
2 8
4 3 Overpass 12 16
1 4
Vertigo

Finałowe spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla Brazylijczyków. Ci zdobyli premierowe trzy rundy, ale nie potrafili na dłużej zadomowić się na czele wyścigu po triumf. Nie minęło bowiem wiele, a Vitality całkowicie przejęło kontrolę nad serwerem i wkrótce na tablicy ujrzeliśmy wynik 7:3. Mimo problemów FURIA zdołała zakończyć pierwszą połowę z nie najgorszym rezultatem – ekipa z Kraju Kawy traciła już tylko jedno oczko. Po przerwie formacja z Ameryki Południowej straciła jednak wigor, co skrzętnie wykorzystał rywal. Sprawy w swoje ręce wziął ZywOo, który poprowadził zespół do zdobycia pozostałych koniecznych do zakończenia mapy punktów.

Porażka na wybranej przez siebie mapie sprawiła, że FURIA znalazła się pod ścianą. Nie pomógł także bardzo słaby początek zmagań na drugiej lokalizacji. Zawodnicy ze Starego Kontynentu nie mieli litości dla przeciwników, zdobywając punkt za punktem. Rosnąca przewaga zapewniła francusko-brytyjskiemu składowi wyjątkowo komfortową sytuację. Przed zmianą stron faworyci legitymowali się zapasem aż 9 oczek. Wygrana pistoletówka w zasadzie zakończyła rywalizację, bo jedynie kataklizm mógł odebrać czwartej ekipie świata wygraną. Ten nie nastąpił i po kilku minutach ekipa znad Sekwany mogła unieść ręce w geście zwycięstwa.

Tak prezentuje się klasyfikacja końcowa ECS Season 7:

1. Team Vitality 225 000 $
2. FURIA Esports 100 000 $
3-4. North, NRG Esports 50 000 $
5-6. Astralis, Complexity Gaming 25 000 $
7-8. Ninjas in Pyjamas, MIBR 12 500 $

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące Esports Championship Series Season 7 znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mouz z tytułem MVP ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019

Wielki finał ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w CS:GO już za nami. Po tytuł mistrzowski sięgnęło ostatecznie Aristocracy, które w decydującym spotkan...