fot. ESL/Adam Łakomy

Aristocracy wraca do top 30 rankingu HLTV, duży awans FURII

Za nami bardzo emocjonujący tydzień zarówno na krajowym, jak i zagranicznym podwórku. Liczne turnieje lanowe, a także spotkania rozgrywane w internecie miały niemały wpływ na wygląd opublikowanego przed kilkudziesięcioma minutami zaktualizowanego rankingu HLTV. Dla nas – Polaków najważniejszą informacją bez wątpienia jest powrót Aristocracy do najlepszej 30 na świecie.

Nie ulega wątpliwości, że w przypadku naszych rodzimych zespołów znaczące dla układu sił były zakończone w niedzielne popołudnie ESL Mistrzostwa Polski. Triumf, który stał się udziałem ekipy Wiktora „TaZa” Wojtasa, dał zawodnikom pozostającym jak na razie bez pracodawcy przepustkę na koniec trzeciej dziesiątki notowania. Mimo tego, że zmaganiami w katowickiej ESL Arenie już w ćwierćfinale pożegnało się AGO Esports, to Jastrzębie nadal są najwyżej notowaną polską piątką. Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i koledzy stracili jednak jedną pozycję i obecnie plasują się na 27. lokacie. Dwadzieścia miejsc niżej znajduje się x-kom team, natomiast niedaleko za jego plecami wylądowało Virtus.pro, które w ostatnim czasie miało kilka powodów do radości.

Na podium zestawienia nie zaszły żadne zmiany. Liderem od tygodnia jest Team Liquid, stawkę trzech najlepszych formacji świata uzupełniają Astralis oraz ENCE. Ci drudzy mogą jednak mówić o sporym szczęściu, że nadal piastują miejsce w top 3. Tuż za Finami jest już bowiem Team Vitality, który dzięki zwycięstwu podczas Esport Championship Series Season 7 traci do wyżej notowanych rywali zaledwie siedem punktów. Świetny występ w Londynie zaliczyła także FURIA Esports, co znalazło odzwierciedlenie w rankingu. Finaliści zmagań w Wielkiej Brytanii wspięli się aż o sześć pozycji, przejmując miano najlepszego brazylijskiego zespołu. Do czołowej dziesiątki wbiło się także North, a tuż na jej skraju wylądowało Natus Vincere.

Pierwsza dziesiątka ostatniego notowania wygląda następująco:

Miejsce Drużyna Punkty Zmiana
1. Team Liquid 994
2. Astralis 758
3. ENCE 666
4. Team Vitality 659
5. FURIA Esports 451 +6
6. FaZe Clan 397 -1
7. NRG Esports 393 +3
8. Fnatic 336 -1
9. North 327 +6
10. Natus Vincere 324 -4
      –––
27. AGO Esports 63 -1
30. Aristocracy 58 +2
      –––
47. x-kom team 34
50. Virtus.pro 31 +8
97. Izako Boars 12 -9
105. Actina PACT 11 -13
137. AVEZ Esport 8 -32
205. Pompa Team Black 4 -6
243. Youngsters 3 -28
245. Codewise Unicorns 2 +16

Pełną wersję aktualnego rankingu można zobaczyć tutaj. Kolejne notowanie już 17 czerwca.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sensacji nie było. Virtus.pro przegrywa z mousesports w zamkniętych kwalifikacjach do Minora

Na początek zmagań w zamkniętych kwalifikacjach do Minora Virtus.pro trafiło na wyjątkowo trudnego rywala – mousesports. Zaskoczenia niestety nie było...