fot. ESL/Adam Łakomy

Triumf AGO, porażka x-komu – słodko-gorzki początek dnia dla polskich ekip w ESEA MDL

Wtorkowe popołudnie naszpikowane jest pojedynkami naszych rodzimych zespołów w ESEA Mountain Dew League. Na start tego swoistego maratonu AGO Esports rozprawiło się z Movistar Riders, z kolei porażką x-kom teamu zakończył się pojedynek Polaków z Epsilon Esports. Obie formacje obecnie legitymują się dorobkiem 12 punktów w internetowych rozgrywkach.

AGO Esports 16 : 12 Movistar Riders

(ESEA Mountain Dew League – 7. tydzień)
16 6 Inferno 9 12
10 3

Jastrzębie rozpoczęły pojedynek całkiem nieźle, bowiem na koncie naszych rodaków wylądowały pierwsze dwa oczka. Wkrótce jednak pierwszy solidny cios zadali rywale z Półwyspu Iberyjskiego, ale ten spotkał się ze sprawną odpowiedzią ze strony AGO. Mimo wszystko kolejne minuty nie wyglądały dla polskiej formacji tak kolorowo. Movistar przejął panowanie nad serwerem i w zasadzie do końca pierwszej połowy pozwalał jedynie na chwilowe zrywy swoim konkurentom. Położenia zespołu Grzegorza „SZPERA” Dziamałka nie poprawiła także przegrana pistoletówka po zmianie stron, ale w naszym rodzimym zespole nie złożono broni. Sygnał do ataku, choć Polacy grali po stronie broniącej, posłał Damian „Furlan” Kisłowski, a gdy doświadczonemu graczowi zaczęła wtórować reszta ekipy, efekty przyszły momentalnie. AGO nie tylko odrobiło całą stratę, ale w niedługim czasie wyszło także na prowadzenie, którego nie oddało już do końca pojedynku, zaliczając bardzo ważną wygraną.


Epsilon Esports 16 : 10 x-kom team

(ESEA Mountain Dew League – 7. tydzień)
16 6 Dust2 9 10
10 1

Paweł „innocent” Mocek i kompani zaczęli mecz z Epsilonem z wysokiego C. Międzynarodowa formacja od samego startu miała poważne problemy z przedarciem się przez szczelną defensywę naszych rodaków, co poskutkowało wysunięciem się x-komu na solidne prowadzenie. W szczytowym momencie tablica wyników wskazywała już rezultat 8:2 na korzyść graczy spod znaku X. Wtedy jednak zaczęły się kłopoty Polaków, które przyniosły obrót sytuacji niemal o 180 stopni. Zagraniczni rywale zredukowali przewagę konkurencyjnej piątki do trzech oczek jeszcze przed przerwą, a po zmianie stron odrobili resztę strat. Półfinaliści ESL Mistrzostw Polski borykali się z ogromnymi kłopotami w ataku, przez co po kilku minutach przeciwnik odjechał z wynikiem na dobre. Ostatecznie Michał „mono” Gabszewicz wraz z kolegami zdobyli tylko jeden punkt w ataku i ostatecznie musieli opuścić serwer w bardzo kiepskich humorach.

Już o 19 kolejne spotkania z udziałem Polaków w ESEA MDL. Na serwerze pojawią się jednocześnie aż cztery nasze rodzime drużyny. Z harmonogramem gier możecie zapoznać się w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Opera wprowadza pierwszą na świecie gamingową przeglądarkę Opera GX

Na świecie jest obecnie ponad 1,2 miliarda* graczy komputerowych. Opera zaprezentowała dzisiaj pierwszą na świecie przeglądarkę, którą stworzono z myś...