Fortnite
fot. Epic Games/Fortnite

Epic Games zalega graczom z należnymi pieniędzmi?

Fortnite to tytuł, obok którego mało kto przechodzi obojętnie. Albo się tę grę kocha, albo nienawidzi. Przekłada się to zresztą też na aspekt esportowy produkcji Epic Games, która ma tylu samu zwolenników, co przeciwników. Do tej pory powodów do narzekań na pewno nie mieli sami gracze, którzy na kolejnych turniejach mogli zgarniać całkiem pokaźne sumy. Tylko czy na pewno trafiały one w ich ręce?

Według autora posta opublikowanego w serwisie Reddit, niekoniecznie. Jak twierdzi użytkownik kryjący się pod nickiem Returnoftruth, Epic ma zalegać zawodnikom z wypłatą pieniędzy za takie turnieje, jak pre testy przed Mistrzostwami Świata, Secret Skirmish czy też nawet Summer Skirmish, które miało miejsce jeszcze w połowie ubiegłego roku. Na dowód opublikował on zrzut ekranu dyskusji na Twitterze, która wywiązała się między Dermana „Motorem” Ozdemirem z Fnatic, Anthonym „ZexRowem” Colandro z TSM-u oraz Patrikiem „Pate1kiem” Zaharchenko z Gambit Esports.

Powyższa rozmowa pochodzi z maja, ale, według Returnoftruth, problem nadal istnieje, chociaż teraz omawiany jest raczej na prywatnych kanałach na Discordzie. A wszystko dlatego, że samo Epic ma podobno niezbyt przejmować się całym zamieszaniem, na co dowodem ma być fakt, iż pracownicy firmy zwyczajnie ignorują wiadomości od graczy. – Niektórym graczom należy się nawet ponad 9 tysięcy dolarów. Ci zawodnicy są jednak teraz informowani przez Epic, że wcale nie grali udziału w danej imprezie, mimo że rankingi oraz materiały wideo mówią coś zupełnie innego – możemy przeczytać na Reddicie.

Epic Games sporą cześć opóźnień tłumaczy koniecznością zweryfikowania uczestników eliminacji do Mistrzostw Świata – mają oni zostać prześwietleni m.in pod kątem potencjalnych oszustw. Z tego powodu 86 procent płatności związanych właśnie z tą imprezą nie zostało jeszcze dokonanych. Warto też pamiętać, że sami zawodnicy mają półtora miesiąca na przesłanie do firmy informacji dotyczących przekazania nagród i po upłynięciu tego terminu mogą już nie otrzymać pieniędzy. Na ten moment nie jest jasne, czy skarżący się na sytuację gracze wcześniej dopełnili wszelkich formalności. Więcej informacji na temat zamieszania z wypłacaniem pieniędzy znaleźć można w wątku na Reddicie, który znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy terminarz Moche XL Esports 2019. Z kim zagra Virtus.pro?

Od momentu powołania do życia nowy skład Virtus.pro nie miał zbyt wielu okazji, by zaprezentować swoje umiejętności na lanie, ale ostatnio się to zmie...