fot. Riot Games

G2 i Fnatic wciąż przodują w LEC, Rogue z drugim zwycięstwem

Kolejny emocjonujący dzień z LoL-em już za nami. Dzisiaj zostały rozegrane pierwsze starcia drugiego tygodnia najbardziej prestiżowej ligi w Europie, czyli League of Legends European Championship. Z ich przebiegu mogą być zadowoleni między innymi kibice G2 Esports oraz Rogue – obie te ekipy z naszymi rodakami w składach wygrały swoje spotkania.

Siłą rzeczy jednak są to jedyne drużyny z polskimi akcentami, które dziś opuszczały berlińskie studio w dobrych nastrojach. Piątkowy układ spotkań zmusił bowiem nas do obejrzenia dwóch bratobójczych starć z udziałem zawodników znad Wisły. W pierwszym z nich Rogue rozprawiło się z Teamem Vitality, przez co Jakub „Jactroll” Skurzyński i kompani wciąż nie mają na koncie ani jednego punktu. Po drugiej stronie tabeli znajduje się natomiast G2 Esports – ekipa Marcina „Jankosa” Jankowskiego, pokonując SK Gaming Oskara „Selfmade’a” Boderka, utrzymała się na szczycie tabeli i z trzema wygranymi w dalszym ciągu współdzieli fotel lidera z Fnatic.

Jeśli chodzi o pozostałe pojedynki, to w nich również nie zabrakło emocji. W pierwszym dzisiejszym meczu Misfits Gaming odprawiło z kwitkiem EXCEL, a świetny występ zaliczył debiutujący w barwach Królików w LEC Thomas „Kirei” Yuen. O 20:00 w ramach meczu tygodnia do walki stanęły Fnatic i Origen. Przez pół godziny wskazanie faworyta było w zasadzie niemożliwym zadaniem, ale wtedy Fnatic znalazło teamfight, który był gwoździem do trumny Origen. Nie mniej wyrównana była walka Schalke 04 ze Splyce, jednak na rozstrzygnięcie musieliśmy czekać o kwadrans dłużej. Po szalonej końcówce zwycięstwo powędrowało w ręce graczy S04, dzięki czemu po dzisiejszym meczu Elias „Upset” Lipp i spółka zajmą miejsce w górnej połowie tabeli.

Tak prezentują się wyniki dzisiejszych meczów LEC:

Piątek, 14 czerwca
18:00 Misfits Gaming 1:0 EXCEL Bo1
19:00 Rogue 1:0 Team Vitality Bo1
20:00 Fnatic 1:0 Origen Origen Bo1
21:00 Splyce 0:1 FC Schalke 04 Bo1
22:00 G2 Esports 1:0 SK Gaming Bo1

Zmagania w ramach LEC wracają już jutro. Na początek sobotnich zmagań do walki staną EXCEL i Splyce, a następnie miecze skrzyżują SK Gaming i Rogue. Drugi tydzień rywalizacji zwieńczy kolejne starcie z udziałem Polaków – Team Vitality podejmie G2 Esports. Obecną tabelę oraz pełny harmonogram znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 wciąż na szczycie tabeli LEC. Jankos i spółka mimo problemów pokonują SK

Bez niespodzianki na koniec pierwszego dnia drugiej rundy LEC 2019 Summer. G2 Esports z Marcinem "Jankosem" Jankowskim mimo problemów w early pokonało...