fot. DreamHack/Adela Sznajder

Aristocracy w play-offach DreamHack Open Summer! Ekipa dychy najlepsza w swojej grupie

Pierwsza okazja na awans do play-offów DreamHack Open Summer 2019 wykorzystana! Aristocracy po zaciętej walce ograło AVANGAR, przy okazji wygrywając grupę A i meldując się w poniedziałkowym półfinale szwedzkich zmagań. Polacy długo pozostawali za plecami rywali, lecz dzięki świetnej końcówce zdołali wyszarpać z ich rąk zwycięstwo.

AVANGAR 14 : 16 Aristocracy

(DH Open Summer – mecz wygranych grupy A)
14 8 Overpass 7 16
6 9

Początek spotkania miał dość nietypowy przebieg, bo po wygranej przez Polaków pistoletówce byliśmy świadkami aż trzech kolejnych force-buyów AVANGAR. Niestety, ostatni z nich przyniósł piątce z regionu CIS efekt w postaci premierowego oczka, a mimo zintensyfikowanych starań Arcy chwilę później na tablicy wyników pojawił się remis. Oparty na Kazachach skład dołożył do tego jeszcze dwa punkty, lecz trzy trafienia Karola „rallena” Rodowicza w rundzie ze słabszym wyposażeniem pozwoliły nadwiślańskiej formacji przełamać swą niemoc. ESL Mistrzowie Polski w dalszej fazie meczu kilka razy wykorzystali powolną grę przeciwników, choć na przerwę i tak schodzili z minimalną stratą.

Od początku drugiej połowy nasi rodacy nie radzili sobie ze zgraną defensywą AVANGAR, a szczególny postrach w szeregach Arcy budził Ali „Jame” Djami. Na ace’a 20-letniego snajpera udanym clutchem 1vs3 odpowiedział jednak rallen, którego zespół zaczął krok po kroku zmniejszać swój deficyt punktowy. Przy stanie 11:12 Polacy dali się niestety zwabić w pułapkę zastawioną przez posiadających gorsze bronie rywali, lecz zareagowali na to niepowodzenie w najlepszy możliwy sposób. Podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego oddali bowiem oponentom już tylko jeden punkt, sięgając wkrótce po bardzo cenną wygraną!

Pierwszy dzień zmagań zakończy starcie między Teamem Ancient i OpTic Gaming, które wystartuje już wkrótce. Polskojęzyczna transmisja z całej imprezy dostępna jest na pod tym linkiem. Więcej informacji na temat DreamHack Open Summer 2019 znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SK pokonuje Rogue w LEC. Inspired nie dał rady Selfmade'owi

W dzisiejszym pojedynku polskich dżunglerów to Oskar "Selfmade" Boderek okazał się lepszy od Kacpra "Inspireda" Słomy. Rogue od samego początku nie ra...