Woolite Rogue, LEC 2019 Summer Split
fot. Riot Games

Niezwykle ciasny środek po drugiej kolejce LEC. Aż sześć drużyn z bilansem 2-2

Druga runda letniego splitu League of Legends European Championship już za nami. Jak zwykle nie zabrakło wielu ekscytujących zagrań, szalonych końcówek oraz jasno świecących gwiazd. Oprócz tego druga tydzień przebiegał również pod znakiem powrotu dawno niewidzianych w europejskiej czołówce czempionów, jak Viktor, Twisted Fate, Ekko, a nawet Vi.

I w zasadzie jedyne, czego zabrakło podczas tej kolejki LEC, to przetasowania w tabeli. Pomijając rezultaty bezpośrednich meczów przy tworzeniu rankingu (które i tak mało znaczą przed rozegraniem rewanżów) mamy w zasadzie dokładnie takie samo zestawienie, z jakim przystępowaliśmy do drugiego tygodnia zmagań. Dwóch faworytów w postaci G2 Esports i Fnatic utrzymało się na szczycie rankingu, w dalszym ciągu będąc niezwyciężonymi. Po drugiej stronie natomiast możemy odnaleźć EXCEL i Team Vitality, które wciąż szukają pierwszych punktów. Wszystkie pozostałe drużyny podczas drugiej rundy zaliczyły po jednej wygranej i porażce, czyli odnotowując taki sam bilans, który zdobyły w inauguracyjnej rundzie.

Co zaś się tyczy samych meczów, to raczej nie byliśmy świadkami wielu zaskoczeń (o czym może świadczyć chociażby brak zmian w tabeli). Dzisiejsze pojedynki nie były również aż tak ekscytujące co wczorajsze – poza jednym wyjątkiem. Tym było starcie Origen z Misfits – obie ekipy szły niemal łeb w łeb pod względem złota aż do 27. minuty. Wówczas jeden teamfight pozwolił OG na zniszczenie inhibitora, a trzy minuty później Barney „Alphari” Morris i spółka dopełnili dzieła zniszczenia. Najbardziej krwawe natomiast było starcie G2 Esports z Teamem Vitality, jednak trudno mówić, aby było jakkolwiek wyrównane – poza początkowymi minutami.

Tak prezentują się wyniki wszystkich dzisiejszych meczów:

Sobota, 15 czerwca
17:00 EXCEL 0:1 Splyce Bo1
18:00 SK Gaming 1:0 Rogue Bo1
19:00 Origen Origen 1:0 Misfits Gaming Bo1
20:00 FC Schalke 04 0:1 Fnatic Bo1
21:00 G2 Esports 1:0 Team Vitality Bo1

Wszystko jednak ma swój koniec, wliczając w to również obecność dwóch niezwyciężonych drużyn w jednej lidze. Już podczas trzeciego tygodnia zmagań gracze G2 Esports i Fnatic skrzyżują swoje miecze, aby przekonać się, która drużyna – przynajmniej na chwilę obecną – bardziej zasługuje na fotel lidera. Czeka nas również walka o pierwsze punkty, bowiem do walki w najbliższy piątek staną również EXCEL i Vitality. Pełny harmonogram nadchodzącej kolejki LEC 2019 Summer Split znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos G2 Esports, LEC 2019 Spring Split

Czwarta wygrana G2. Jankos i spółka pogrążają Team Vitality na ostatnim miejscu w LEC

G2 Esports po raz kolejny dało swoim fanom powody do dumy. Marcin "Jankos" Jankowski i kompani zgodnie z oczekiwaniami pokonali Team Vitality, utrzymu...