Doublelift Team Liquid, LCS 2019 Summer Split W2
fot. Riot Games

Sześciu liderów tabeli? Takie rzeczy tylko w LCS! Przed nami ostatnie mecze trzeciej rundy

Wczoraj w tabeli LCS doszło do kilku przetasowań, a najważniejszym było włączenie się Cloud9 i Golden Guardians do bezpośredniej walki o fotel lidera. To za sprawą porażki OpTic Gaming w meczu z Cloud9. William „Meteos” Hartman i kompani również dzisiaj nie będą mieli okazji do odpoczynku, bowiem ich rywalem będzie obrońca tytułu – Team Liquid.

Co prawda formacji Yillianga „Doublelifta” Penga daleko do bilansu obrazującego wyraźną dominację, ale biorąc pod uwagę chociażby przebieg wczorajszego meczu z FlyQuest fani TL mogą być nieco bardziej spokojni. Ich ulubieńcy bowiem przekonująco – choć nie bez jakichkolwiek problemów – pokonali FQ, pogrążając go na przedostatnim miejscu w tabeli. Dzisiaj Liquid będzie miało okazję wzbić się jeszcze wyżej, bowiem wygrana z OpTic będzie oznaczała przynajmniej najniższy stopień podium.

Najbardziej kuriozalna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku wygranych nie tylko Teamu Liquid, ale też TSM-u oraz CLG. Cała wymieniona trójka podejmie właśnie obecnych liderów tabeli, czyli OpTic, Cloud9 oraz Golden Guardians. Przy wygranych drużyn w wymienionych w pierwszym zbiorze na pierwszym miejscu będzie aż… sześć zespołów!

Warto też zauważyć jeszcze jedno ciekawe spotkanie – Echo Fox z 100 Thieves. Nie jest to co prawda czołówka Ameryki Północnej, ale dla Złodziei dzisiejsze starcie będzie tym ważniejsze. Potencjalna porażka będzie bowiem oznaczała prawdopodobnie pozostanie na ostatnim miejscu przynajmniej po pierwszej połowie splitu, a już na pewno będzie sygnałem, że dokonane w ostatnim czasie zmiany albo nie są wystarczające, albo zostały wykonane w złym kierunku.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów:

Niedziela, 16 czerwca 2019
21:00 OpTic Gaming vs Team Liquid BO1
22:00 Echo Fox vs 100 Thieves BO1
23:00 TSM vs Cloud9 BO1
Poniedziałek, 17 czerwca 2019
00:00 FlyQuest vs Clutch Gaming BO1
01:00 Golden Guardians vs CLG BO1

Wszystkie mecze LCS 2019 Summer Split będziecie mogli obejrzeć pod tym adresem. Transmisja rozpocznie się o godzinie 20:30, zaś pierwsze spotkanie zaplanowane jest równo na 21:00. Więcej informacji dotyczących północnoamerykańskich rozgrywek LoL-a znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Moche XL: Windigo Gaming vs Virtus.pro – statystyki graczy

Po wygranej z BIG przyszedł kubeł zimnej wody. Mimo udanego początku meczu Virtus.pro nie zdołało bowiem pokonać Windigo Gaming, przez co swoją przygo...