fot. ESL/Helena Kristiansson

NRG w play-offach, Grayhound żegna się z finałami ESL Pro League

Druga runda spotkań grupy A w ramach światowych finałów 9. sezonu ESL Pro League przyniosła pierwsze rozstrzygnięcia. Poznaliśmy bowiem drużynę, która pożegnała się z francuskimi zawodami oraz pierwszego uczestnika fazy pucharowej.

W meczu, którego stawką był awans minimum do ćwierćfinału, zmierzyły się G2 Esports oraz NRG Esports. Na Trainie, a więc mapie wybranej przez międzynarodową piątkę, reprezentanci gospodarzy zagrali koncertowo po stronie broniącej, zdobywając aż trzynaście punktów. Po przerwie rywale wzięli się do roboty, lecz rozmiar poniesionych wcześniej strat okazał się być zbyt duży, by ekipa Tarika „tarika” Celika mogła marzyć o dogrywce. Po kilku minutach przenieśliśmy się na Dusta2, gdzie G2 również zdominowało swojego rywala w pierwszej części pojedynku, wygrywając 10:5. W obronie piętnasta formacja światowego rankingu nie wyglądała już tak dobrze, co pozwoliło NRG na doprowadzenie do dogrywki, która zakończyła się po myśli wielonarodowościowego zespołu. Kto nie kończy serii 2:0, przegrywa 1:2. Tak też było w tym przypadku, bowiem na Overpassie zawodnicy zza oceanu również okazali się lepsi i zameldowali się w play-offach.

Grayhound Gaming i Fnatic nie rozpoczęły imprezy w Montpellier od zwycięstwa, stąd stanęły naprzeciw siebie w spotkaniu „o życie”. Na Duście2 przez długi czas kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia, gdyż Szwedzi po stronie terrorystów byli bezradni, zgarniając tylko cztery oczka. Po zmianie stron finaliści Intel Extreme Masters Sydney 2019 przeżyli renesans, dokonując wspaniałego comebacku bez utraty ani jednego punktu! Na swojej mapie faworyzowany zespół także triumfował, choć końcowy sukces przyszedł w ogromnych bólach. Grayhound ponownie zawiesiło poprzeczkę naprawdę wysoko, przegrywając tylko 13:16. Tym samym Oliver „DickStacy” Tierney i spółka zakończyli swoją przygodę z finałami EPL, zaś Fnatic cały czas ma szanse na play-offy.

18 czerwca
16:40 G2 Esports 1:2 NRG Esports
Train 16:11
Dust2 17:19
Overpass 17:19

Pierwsza runda drabinki przegranych grupy A

16:40 Grayhound Gaming 0:2 Fnatic
Dust2 11:16
Train 13:16

W ostatnim meczu pierwszego dnia na serwerze zobaczymy graczy Astralis i Heroic. Transmisja z finałów ESL Pro League Season 9 dostępna będzie w ESL.TV Polska. Po szczegółowe informacje na temat rozgrywek zapraszamy z kolei do naszej relacji tekstowej, gdzie znajdziecie aktualne wyniki, składy drużyn czy harmonogram.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
HyperX QuadCast

HyperX QuadCast – idealny mikrofon dla streamera i youtubera?

Podczas targów CES 2019 HyperX zaprezentował swój pierwszy mikrofon dedykowany dla graczy, który ma spełnić wymagania najbardziej wymagających. W tym...