fot. ESL/Adam Łakomy

Inauguracja Ultraligi za nami. Pierwsze punkty m.in. dla Illuminar, REC i… PACT

Pierwszy dzień drugiego sezonu Ultraligi zakończony. Dzisiaj odbyły się cztery premierowe mecze tej edycji zmagań, w których zobaczyliśmy wszystkich ośmiu uczestników. Po dzisiejszych meczach największym zaskoczeniem jest obecność devils.one w dolnej połowie tabeli. Damian „Lucker” Konefał i koledzy niespodziewanie przegrali z Actina PACT.

Drugi sezon rozgrywek otworzyło starcie PRIDE z Wisłą Płock. Po początkowej dominacji Orłów do ataku rzucili się Nafciarze. Mimo posiadania nafeedowanego Olafa Orły musiały oddawać coraz więcej pola gry, a sytuacji nie zmienił nawet zdobyty w 27. minucie Nashor. Nie tracąc już ani jednego zawodnika, Wisła sięgnęła po pewne zwycięstwo i przez chwilę cieszyła się z pierwszego miejsca w tabeli. Wkrótce dołączył do niej ACTINA PACT, sprawiając niesłychaną niespodziankę zwycięstwem nad devils.one. Więcej o tym meczu przeczytacie pod tym adresem.

Jako trzecie do walki stanęły Rogue Esports Club oraz AVEZ Esport. Podobnie jak w poprzednim pojedynku, faworyt był łatwy do wskazania, a było nim oczywiście broniące tytułu REC. Mimo licznych zmian w składzie ekipa Finna „Finna” Wieståla już pokazała gotowość do walki o największe trofeum. Szybkie, niespełna 28-minutowe zwycięstwo z AVEZ przybliżyło ich do osiągnięcia głównego celu. Nie mniej jednostronne spotkanie czekało nas na koniec dnia. Choć piratesports miało być objawieniem ligi, to ich pierwszy występ z pewnością tego nie pokazał. Illuminar Gaming w bardzo przekonującym stylu rozprawiło się z Piratami i po blisko półgodzinnym starciu zapewniło sobie miejsce w górnej połowie tabeli.

Wtorek, 18 czerwca
17:30 PRIDE 0:1 Wisła Płock Bo1
18:30 ACTINA PACT 1:0 devils.one Bo1
19:30 AVEZ Esport 0:1 Rogue Esports Club Bo1
20:30 piratesports piratesports logo 0:1 Illuminar Gaming Bo1

Kolejne mecze czekają nas już jutro. Drugi dzień rywalizacji otworzą devils.one oraz Wisła Płock. Następnie do walki staną REC i PRIDE, a jutrzejsze zmagania zakończą szukające pierwszego zwycięstwa piratesports oraz AVEZ Esport. Pełny harmonogram oraz więcej informacji dotyczących Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NRG w play-offach, Grayhound żegna się z finałami ESL Pro League

Druga runda spotkań grupy A w ramach światowych finałów 9. sezonu ESL Pro League przyniosła pierwsze rozstrzygnięcia. Poznaliśmy bowiem drużynę, która...