fot. ESL/Bart Oerbekke

Liquid i MIBR pozostają w walce o play-offy ESL Pro League

W Montpellier rozpoczął się drugi dzień zmagań w ramach finałów ESL Pro League. Środowe popołudnie nie przyniosło jednak żadnych niespodzianek, wszakże w obu dotychczas rozegranych pojedynkach triumfowali faworyci. Z zawodami pożegnały się za to TYLOO oraz Luminosity Gaming.

Azjatycka ekipa nie miała za wiele do powiedzenia w starciu przeciwko liderom światowego rankingu, graczom Teamu Liquid. Ci wczoraj niespodziewanie ulegli w inauguracyjnym spotkaniu North, przez co trafili do drabinki przegranych. Na razie jednak gracze zza oceanu zrobili pierwszy krok do zamazania tej plamy i wywalczenia awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Jacky „Stewie2K” Yip oraz partnerzy rozbili TYLOO 16:6 i 16:7, w zasadzie ani na moment nie oddając w całej serii inicjatywy. Warto jednak nadmienić, że niżej notowana piątka przyleciała do Francji z nowym nabytkiem – Wing Heiem „Freemanem” Cheungiem, który z pewnością potrzebuje jeszcze nieco czasu na pełną aklimatyzację w drużynie.

Przed eliminacją z turnieju nie obroniło się także Luminosity Gaming. Brazylijska ekipa okazała się słabsza od swoich rodaków z MIBR-u, ale w trakcie pojedynku na pewno przysporzyła faworytom nieco dodatkowych nerwów. Otwierający zmagania Mirage przebiegł raczej bez większej historii, znacznie ciekawiej było jednak na Duście2. Tam Lucas „steel” Lopes i spółka prowadzili do przerwy już 11:4, ale przeciwnik zdołał obrócić sytuację o 180 stopni i finalnie zgarnąć zwycięstwo. Kluczowym momentem była przegrana pistoletówka po zmianie stron, w której niebywałą akcją popisał się Epitácio „TACO” de Melo. 24-latek wyeliminował aż czterech rywali pozostając samemu na placu boju. To wydarzenie tchnęło świeże siły w jego zespół i pozwoliło wkrótce odrobić straty.

19 czerwca

Pierwsza runda drabinki przegranych grupy B

12:00 TYLOO 0:2 Team Liquid
Mirage 6:16
Overpass 7:16
12:00 Luminosity Gaming 0:2 MIBR
Mirage 9:16
Dust2 13:16

Już za kilkanaście minut początek pojedynku o play-offy imprezy pomiędzy FaZe Clanem a North. W akcji naturalnie zobaczymy Filipa „NEO” Kubskiego. Transmisja z finałów ESL Pro League Season 9 dostępna jest w ESL.TV Polska. Po szczegółowe informacje na temat rozgrywek zapraszamy z kolei do naszej relacji tekstowej, gdzie znajdziecie aktualne wyniki, składy drużyn czy harmonogram.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

devils.one w walce o pierwsze punkty. Czas na drugi dzień Ultraligi!

Czas na drugi dzień zmagań w drugim sezonie Ultraligi. Środowy wieczór rozpoczniemy z przytupem, bo w akcji zobaczymy zawodników devils.one, którzy st...