fot. ESL/Bart Oerbekke

North i HellRaisers żegnają się z finałami EPL, Liquid i MIBR dalej w grze

Dobiegły końca pierwsze dwa spotkania inaugurujące trzeci dzień zmagań finałów dziewiątego sezonu ESL Pro League. Po stosunkowo wyrównanych spotkaniach poznaliśmy kolejne dwie ekipy, które na dobre pożegnały się z rozgrywkami w Montpellier. Co równie istotne, dowiedzieliśmy się także, które zespoły zawalczą o awans do play-offów w finale drabinki przegranych grupy B.

Pierwszą ekipą, która wywalczyła sobie awans do wspomnianego wyżej finału jest Team Liquid. Drużyna Russela „Twistzza” Van Dulkena po bardzo trudnej przeprawie pokonała HellRaisers. Choć to właśnie piątka, w której występuje  Tomáš „oskar” Šťastný lepiej zaczęła to spotkanie, bo na jej konto powędrowała pierwsza mapa, Vertigo. Jednak już na Inferno do gry wrócili gracze Liquid, którzy po bardzo wyrównanym pojedynku odnieśli zwycięstwo, wygrywając zaledwie dwoma punktami. To z kolei doprowadziło nas na trzecią, rozstrzygającą arenę, Overpassa. Tutaj wszystko wskazywało na to, że to właśnie HellRaisers wyjdzie zwycięstwo z tej walki, jednak przy prowadzeniu 14:11 podopieczni Sergeya „lmbt” Bezhanova stracili grunt pod nogami i ostatecznie ulegli swojemu rywalowi.

Szczęścia zabrakło także Duńczykom z North, którzy o wejście do finału swojej drabinki walczyli z MIBR-em. Drużyna Markusa „Kjaerbyego” Kjærbyego rozpoczęła serię od dość bolesnej porażki na Mirage’u, gdzie brazylijscy zawodnicy okazali się bezkonkurencyjni. Nieco inaczej potoczyła się rozgrywka na Inferno, gdzie tym razem obserwowaliśmy wyrównane i pełne zwrotów akcji spotkanie, które w decydujących rundach wygrali gracze North. To z kolei oznaczało remis w serii i trzecią mapę, którą był… Overpass, a tu pomimo równie zaciętej potyczki role się odwróciły na korzyść MIBR-u, który szczególnie w drugiej połowie zaczął uciekać z wynikiem i ostatecznie zgarnął drugi punkt na swoje konto.

20 czerwca
12:00 Team Liquid 2:1 HellRaisers
Vertigo 16:11
Inferno 14:16
Overpass 16:14
12:00 MIBR 2:1 North
Mirage 16:5
Inferno 13:16
Overpass 16:13

Przed nami kolejne pojedynki, w których udział wezmą m.in. zawodnicy Astralis i NRG Esports. Transmisję ze spotkań w ramach finałów ESL Pro League można oglądać wraz z polskim komentarzem za pośrednictwem kanału ESL.TV Polska. Więcej szczegółowych informacji dotyczących rozgrywek w Montpellier znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jedna koreańska drużyna rozpocznie MŚ w LoL-a od fazy play-in!

Jakiś czas temu na reddicie League of Legends pojawiła się bardzo zaskakująca informacja, która dotyczyła tegorocznych Worldsów. Okazało się, że wedle...