fot. DreamHack/Jennika Ojala

Piast Gliwice zmierzy się z Barceloną! Areną pojedynku… boiska Rocket League

Fani Piasta Gliwice z pewnością chcieliby zobaczyć konfrontację swoich ulubieńców z zawodnikami FC Barcelony. I choć na taki mecz w piłkę nożną przyjdzie jeszcze trochę poczekać, to podopieczni obu klubów zmierzą się na boisku. A w zasadzie boiskach – tych dostępnych w Rocket League. 20 lipca Piast i Barcelona staną do walki w ramach RocketmaniaESE, czyli wydarzenia organizowanego przez ESE.

Barwy klubu sportowego z Gliwic reprezentować będą Patryk „PetricK” Krzywda, Patryk „Niseron” Gostkowski, Patryk „Bruz” Bruzda oraz Remigiusz „Zamas” Romanowski. Trzech pierwszych graczy w ostatnim czasie występowało pod banderą jednego z najlepszych zespołów w kraju, BTRS. Najbardziej znanym zawodnikiem w składzie jest bez wątpienia PetricK, którego raczej nie trzeba przedstawiać bardziej zaznajomionym ze sceną Rocket League w Polsce i nie tylko. Jest jednym z dwóch Polaków, którzy grali w Rocket League Rival Series, będących drugą dywizją czołowych rozgrywek, czyli Rocket League Championship Series. W przeszłości Krzywda reprezentował barwy między innymi Illuminar Gaming.

Rywalem Piasta będzie nie byle kto, bo ćwierćfinalista czerwcowych finałów 7. sezonu RLCS, FC Barcelona. W kwietniu hiszpański klub sportowy poszerzył swoją sekcję esportową właśnie o drużynę Rocket League, która uprzednio grała pod nazwą Savage!. David „Deevo” Morrow i kompani mają już za sobą kilka występów na turniejach offline. Poza wspomnianymi finałami RLCS międzynarodowa ekipa dwukrotnie docierała do 1/4 finału imprez spod szyldu DreamHack Pro Circuit, kolejno w Dallas oraz Valencii. Można zatem powiedzieć, że na reprezentantów Piasta czeka wyjątkowo trudne zadanie, a o tym, czy zdołają nawiązać walkę z Barceloną przekonamy się już za nieco ponad tydzień.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro otwiera listę uczestników ESL One Hamburg

Jeszcze w maju zapowiedziano kolejną odsłonę ESL One Hamburg 2019. Pierwszego uczestnika tych rozgrywek poznaliśmy jednak dopiero dzisiaj. Do Niemiec...