fot. DreamHack/Adela Sznajder

Arcy podejmie dziś iHG, w grze również AGO oraz PACT

Fanów polskiego CS-a czeka dziś nie lada gratka. Przed nami bowiem aż trzy pojedynki na międzynarodowej arenie z udziałem naszych rodaków. Najciekawszym z nich bez wątpienia będzie bratobójcza batalia między Aristocracy i Illuminar Gaming.

Zmagania otworzy jednak x-kom AGO, które, jeszcze w starym składzie AGO Esports, powalczy o awans do finału GameAgents League Season 3. Miksowy już polski zespół zmierzy się z Nemigą Gaming plasującą się na 47. miejscu w rankingu HLTV. Ekipa z regionu CIS w przeszłości stawiała zdecydowany opór drużynie Dominika „GruBego” Świderskiego, kiedy ta prowadziła jeszcze wspólne treningi, więc w obecnej sytuacji biało-czerwoni wydają się skazani na porażkę. Z drugiej strony nie raz już mogliśmy się przekonać, iż w miksach tkwi ukryta siła.

Nieco później na plac bitwy wyjdzie Actina PACT, który kontynuuje kampanię w fazie pucharowej ESEA Advanced. Polaków interesuje już tylko końcowe zwycięstwo, które da im bezpośrednią przepustkę do ESEA Mountain Dew League. Najpierw trzeba jednak pokonać jeszcze trzech rywali – pierwszym z nich będzie dziś Gambit Youngsters, które awans do ćwierćfinału zdobyło dzięki triumfowi nad mało znanym buaksib. PACT wczoraj natomiast uległ Chaos Esports Club w innych internetowych rozgrywkach, ale nie ukrywajmy, dzisiejsze starcie będzie dla naszych rodaków znacznie istotniejsze.

Dzień zakończy zapowiadane już spotkanie Arcy z iHG. Nadwiślańskie formacje staną w szranki w drabince przegranych play-offów UCC Summer Smash, co oznacza, iż przegrany pożegna się z rywalizacją w ramach tego turnieju. Piątka Wiktora „TaZa” Wojtasa wczoraj rozprawiła się z NoChance, czyli uczestnikiem europejskiego Minora, zatem to właśnie ona przystąpi do boju w roli faworyta. Z drugiej strony Paweł „innocent” Mocek i spółka z pewnością będą niezwykle zmotywowani, by z dobrej strony pokazać się w swoim debiucie w nowych barwach. Byli już gracze x-kom teamu w ostatnich dniach nie rozegrali bowiem żadnego oficjalnego meczu.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

11 lipca
13:00 x-kom AGO vs Nemiga Gaming BO3 transmisja
15:30 Actina PACT vs Gambit Youngsters BO3 transmisja
15:55 Aristocracy vs Illuminar Gaming BO3 transmisja
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

StarLadder odkrywa karty odnośnie do amerykańskiego Minora

Kilka godzin po Europie przyszła pora także na Amerykę. StarLadder ujawnił bowiem harmonogram oraz grupy Minora przygotowanego właśnie z myślą formacj...