fot. DreamHack/Jennika Ojala

Maikelele: Chcę powrócić na szczyt, na którym kiedyś już byłem

Za kilka dni wystartuje europejski Minor przed StarLadder Major Berlin 2019, na którym pojawią się między innymi pozostający od kilku miesięcy bez pracodawcy gracze NoChance. Ekipa Mikaila „Maikelele” Billa dosyć niespodziewanie przebrnęła przez zamknięte kwalifikacje do niemieckiej imprezy, pokonując na swojej drodze wyżej notowane Heroic oraz Windigo Gaming.

Przed rozpoczęciem turnieju w Berlinie doświadczony snajper udzielił wywiadu portalowi HLTV, w którym na samym początku został zapytany o uczucia związane z wywalczeniem przepustki na Minora. – Kiedy udało nam się zakwalifikować na Minora poczułem, że pewien ciężar został zdjęty z moich ramion. Poprzez dostawanie się na tego typu imprezy zyskujesz dodatkową motywację, a jest ona bardzo potrzebna w drużynach niższego tieru. Mamy przeczucie, że możemy wywalczyć miejsce na Majorze, ale będzie to bardzo trudne zadanie – powiedział Maikelele.

Pomimo czerwcowego sukcesu międzynarodowa formacja wciąż nie zdołała znaleźć nowego domu, jednak były zawodnik m.in. FaZe Clanu przyznaje, że negocjowała ona z kilkoma organizacjami. Jedną z nich był hiszpański Team Heretics. – Rozmawialiśmy z Heretics i praktycznie wszystko było uzgodnione do momentu, gdy wycofali się z powodu problemów finansowych – wyjaśnił 28-latek. – Wydaje mi się, że pomiędzy organizacjami pierwszego i drugiego/trzeciego tieru jest naprawdę duża różnica. Prowadziliśmy rozmowy z wieloma różnymi organizacjami, ale z powodu nieprzewidzianych okoliczności nie byliśmy w stanie dobić targu – zakończył Bill.

Pomimo nieubłaganie upływających lat gracz jest przekonany, że będzie jeszcze w stanie indywidualnie wspiąć się na wyższy poziom niż w najlepszym momencie swojej kariery. – Moja motywacja jest wyższa niż kiedykolwiek. Odkąd zacząłem o siebie dbać, także pod kątem zdrowia, na nowo odnalazłem zapał do gry. Wierzę w to, że będę w stanie osiągnąć wyższy poziom niż w przeszłości. Chcę powrócić na szczyt, na którym kiedyś już byłem i wiem, że jestem do tego zdolny – przekonuje reprezentant NoChance.

Pełną wersję wywiadu w języku angielskim można znaleźć pod tym adresem. Pierwszym rywalem NoChance na europejskim Minorze będzie mousesports, a spotkanie odbędzie się 17 lipca o godzinie 16. Poza Myszami w grupie A znalazły się także CR4ZY oraz Sprout.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

forZe jednak nie zagra na IEM Chicago 2019

Intel Extreme Masters Chicago 2019 miało być pierwszym w historii forZe tak poważnym lanowym turniejem. Miało, bo jak się właśnie okazało, rosyjska ek...