Kolejne wzmocnienie piratesports. Sidewipe głównym trenerem zespołu

Nie tak dawno temu piratesports zdecydowało się na zmianę w wyjściowej piątce. Pozyskanie i wprowadzenie Sebastiana „niQ” Robaka nie będzie jednak jedynym wzmocnieniem, jakiego zarząd Piratów postanowił dokonać w celu poprawy swojej sytuacji w tabeli. Dzisiaj piratesports ogłosiło, że głównym szkoleniowcem został Patryk „Sidewipe” Kaczor.

Nowy trener Piratów ma już doświadczenie nie tylko w roli trenera, ale też w pracy z drużynami z Ultraligi. Podczas zerowego sezonu rozgrywek organizowanych przez Polsat Games Sidewipe pomagał Piastowi Gliwice Esports, zaś w trakcie pierwszego sezonu odpowiadał za przygotowanie Esports Academy. W żadnej z tych drużyn nie pełnił jednak funkcji głównego szkoleniowca – dopiero w Katastrofie Awionetki, walczącej w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2019, Kaczor był najważniejszą osobą sztabu szkoleniowego. Teraz czeka go podobne wyzwanie, lecz w zupełnie nowym otoczeniu, gdzie stawką będzie między innymi awans na European Masters.

Ten cel może być dość ambitny, zwłaszcza patrząc na sytuację w tabeli i dominację Rogue Esports Club. Niemniej jednak szanse na play-offy dla piratesports są wcale niemałe – podopieczni Sidewipe’a znajdują się obecnie na drugim miejscu, ex aequo z pięcioma innymi formacjami. Biorąc pod uwagę, że w realnej walce o pozostałe pięć miejsc w play-offach (jedno z nich niemal na pewno powędruje do REC) jest sześć drużyn, obecność piratesports wśród nich jest wielce prawdopodobna.

Swój debiut w roli oficjalnego pierwszego trenera Piratów Sidewipe zaliczy w najbliższy wtorek. Wówczas jego drużyna podejmie AVEZ Esports, zaś w środę ich rywalem będzie PRIDE. Pełny harmonogram pozostałych kolejek Ultraligi, aktualną klasyfikację oraz inne informacje dotyczące drugiego sezonu rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

arT o zainteresowaniu graczami FURII: Wiem, że w przyszłości nadal będą pojawiały się oferty

FURIA Esports to bez wątpienia jedna z największych niespodzianek 2019 roku. Brazylijska formacja na przestrzeni miesięcy przeskoczyła kilka CS-owych...