fot. ESL/Helena Kristiansson

arT o zainteresowaniu graczami FURII: Wiem, że w przyszłości nadal będą pojawiały się oferty

FURIA Esports to bez wątpienia jedna z największych niespodzianek 2019 roku. Brazylijska formacja na przestrzeni miesięcy przeskoczyła kilka CS-owych półek i aktualnie plasuje się w czołowej dziesiątce światowego rankingu, wyprzedzając MIBR aż o pięć pozycji.

Drużyna Gabriela „FalleNa” Toledo w czerwcu zgłosiła się po Yuriego „yuuriha” Santosa, jednak młody gwiazdor nie skorzystał z propozycji i podobnie jak koledzy złożył podpis pod nowym, pięcioletnim kontraktem. Jak przyznał w wywiadzie prowadzący FURII Andrei „arT” Piovezan, prób zakontraktowania reprezentantów południowoamerykańskiej organizacji było znacznie więcej. – Inne zespoły starały się pozyskać naszych graczy od początku istnienia tego składu i próbują robić to także teraz – przyznał 23-latek.

Piovezan zdaje się być jednak spokojny o los swojej ekipy. – Nie wydaje mi się, abyśmy czuli presję związaną z zainteresowaniem innych organizacji. Tak jak powiedziałem wcześniej, jest to rzecz, do której zdążyliśmy już przywyknąć. Wiem, że w przyszłości nadal będą pojawiały się oferty, jeżeli nie od MIBR-u, to od innych drużyn. Sądzę, że nasz skład jest teraz ustabilizowany. Zdajemy sobie sprawę z tego, czego chcemy, a inni gracze wiedzą, że zamierzamy trzymać się razem, więc nie powinno to stanowić problemu – wyjaśnił wicemistrz 7. sezonu Esports Championship Series.

ESL One Cologne 2019 nie poszło po myśli zawodników z Kraju Kawy, bowiem odpadli oni już po trzech spotkaniach. arT zapewnia, że minie jeszcze dużo czasu zanim drużyna zacznie rozmyślać o roszadach personalnych. – Nigdy nie zastanawialiśmy się nad zmianami, ale myślę, że jest to naturalny proces. Twierdzę, że większość zespołów musi podjąć takie kroki nie dlatego, że grają źle, ale aby odetchnąć świeżym powietrzem. Nie uważam, abyśmy byli blisko takiej decyzji, zanim do tego dojdzie minie dużo czasu. Jeżeli twoja dyspozycja na turniejach lub w kwalifikacjach jest słaba i czujesz, że musisz coś zmienić, to jest to całkiem normalne. My jednak na razie nie myślimy w tych kategoriach – zakończył prowadzący. 

Pełną wersję wywiadu w języku angielskim można odnaleźć pod tym adresem. W przyszłym tygodniu FURIA rozpocznie walkę o miejsce na StarLadder Major Berlin 2019. W pierwszym meczu amerykańskiego Minora arT i spółka podejmą INTZ eSports w bratobójczym starciu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

x-kom AGO w finale GameAgents League Season 3, zwycięstwa PACT i Illuminar

Po rozstrzygnięciach czwartkowych spotkań rodzimych drużyn możemy śmiało powiedzieć, że za nimi udany dzień. Ze swoich pojedynków obronną ręką wyszli...