Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 8-14 lipca

Za nami kolejne siedem dni esportowych emocji. W ostatnich dniach poznaliśmy zwycięzcę Good Game League 2019, dowiedzieliśmy się, że Marcelo „coldzera” David został przesunięty na ławkę rezerwowych swojej drużyny, wprowadziliśmy ranking polskich drużyn CS:GO, a ponadto uzyskaliśmy informacje mówiące o odłączeniu się Astralis i Origen od RFRSH Entertainment. O tych i wielu innych zdarzeniach przeczytacie w naszym kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

G2 Esports wygrywa GG League 2019

Za nami Good Game League 2019. Triumfatorem turnieju zostało G2 Esports, które na przestrzeni całych zmagań nie oddało żadnemu z przeciwników ani jednej mapy. W finale rywalami Francuzów byli reprezentanci Tricked Esport, którzy kilka godzin wcześniej wyeliminowali Virtus.pro – jedyną polską drużynę w play-offach imprezy.

Triumf bez żadnego „ale”. G2 Esports mistrzem Good Game League 2019!

coldzera trafia na ławkę MIBR-u

Po kilku dniach plotek, w piątek otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Marcelo „coldzera” David został przesunięty na ławkę rezerwowych. Z oświadczenia trenera MIBR-u – Wiltona „zewsa” Prada – możemy się dowiedzieć, że po nieudanym występnie na ESL One Cologne 2019 dwukrotny gracz roku HLTV oraz triumfator Majorów poprosił o transfer do innego zespołu.

Oficjalnie: coldzera trafia na ławkę MIBR-u

Cybersport rusza z rankingiem polskich drużyn

Od dawna nasuwają nam się pytania, jaka drużyna CS:GO w Polsce jest najlepsza. Zestawienia sporych międzynarodowych serwisów często nie uwzględniają mniejszych turniejów, przez co dają nie najlepszy obraz sytuacji. W związku z tym Cybersport.pl prezentuje ranking rodzimych drużyn, w którego pełnej wersji znajduje się aż osiemdziesiąt formacji, a dzielna ekipa śledzi ich każdy mecz oraz turniej.

Ruszamy z rankingiem polskich drużyn CS:GO!

Astralis i Origen odłączają się od RFRSH Entertainment

Jak poinformował jej CEO RFRSH Entertainment, Nikolaj Nyholm, wkrótce Astralis i Origen staną się niezależne od znanej spółki. Duńska firma zamierza się skupić na rozgrywkach esportowych, a oba wyżej wymienione zespoły będą podlegać pod wydzieloną działalność o nazwie RFRSH Team.

Astralis i Origen odłączą się od RFRSH Entertainment

Fnatic z pierwszą porażką w LEC

W sobotę zakończyły się rozgrywki w ramach 4. kolejki letniego splitu League of Legends European Championship. W ostatnim dniu rundy staliśmy się świadkami kilku zaskakujących wyników. Swoją pierwszą wygraną zdobyli reprezentanci EXCEL, a zawodnicy Fnatic ponieśli po raz pierwszy porażkę. Ponadto ekipa Kacpra „Inspireda” Słomy pokonała Origen, a zwycięstwa odniosły również pozostałe drużyny z Polakami w składzie.

Przełomowy dzień w LEC – pierwsza wygrana EXCEL, pierwsza porażka Fnatic

forZe nie zagra na IEM Chicago 2019

forZe miało być jedną z ośmiu ekip, które wystąpią na Intel Extreme Masters Chicago 2019, a sam turniej byłby pierwszym lanem zespołu o tak dużej randze. Ze względu na problemy wizowe, formacja z regionu CIS musiała się jednak wycofać z uczestnictwa w zawodach, a jej miejsce zajęło Heroic.

forZe jednak nie zagra na IEM Chicago 2019

Zespół DCPG skompletowany

Poznaliśmy skład ekipy Diablo Chairs Proving Grounds. Adrian „hatchy” Widera, który koordynuje projekt, tym razem postawił na doświadczonych zawodników z naszego kraju. Najbliższą okazją do zobaczenia drużyny Marcina „Unknowna” Kubickiego będą eliminacje do trzeciego sezonu Ultraligi, które rozpoczną się już dzisiaj.

Zespół DCPG skompletowany. Na pokładzie m.in. Unknown i Defles


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NAF z tytułem MVP BLAST Pro Series Los Angeles 2019

BLAST Pro Series Los Angeles 2019 to kolejny w tym roku turniej, który padł łupem Teamu Liquid. Formacja z Ameryki Północnej w ostatnich tygodniach pr...