fot. ESL/Sarah Cooper

Fnatic i CR4ZY pierwszymi uczestnikami play-offów europejskiego Minora

Za nami pierwszy dzień europejskiego Minora. Niedawno zakończyły się oba mecze wygranych rozgrywane w formule BO3, a ich triumfatorzy awansowali do play-offów berlińskich zawodów. W jednym z nich Fnatic pewnie pokonało North, w drugim natomiast po nieco bardziej wyrównanej rozgrywce CR4ZY okazało się lepsze od NoChance.

North 0 : 2 Fnatic Fnatic
Nuke 2:16
Train 9:16
Inferno

Podczas starcia na Nuke’u Fnatic dosłownie zdominowało swoich oponentów. Reprezentanci North już na samym początku przegrali pistoletówkę oraz force’a, po czym wyprowadzili udany atak w kierunku przeciwników. Ci jednak po chwili ponownie rozpoczęli gromienie rywali i już po kilku minutach prowadzili 8:2. Duńczycy zgarnęli następnie jeszcze jedno oczko, lecz koniec końców wszystkie pozostałe do końca połówki rundy padły łupem Szwedów, którzy wysforowali się na prowadzenie 13:2. Po zamianie stron Jesper „JW” Wecksell i jego koledzy sprawnie dokończyli dzieła i zatriumfowali na pierwszej mapie 16:2.

Na początku batalii na Trainie wszystko wskazywało na to, że zobaczymy powtórkę z Nuke’a. Fnatic bez większych problemów wygrało sześć rund z rzędu, lecz wkrótce ich rywale rozpoczęli kontratak, w wyniku którego odrobili aż sześć oczek. Mimo to Szwedzi ulegli swoim rywalom jeszcze w drugiej pistoletówce, po czym ponownie ukazali nam znakomitą grę i łatwo zdobyli pięć kolejnych punktów. Pomimo prób comebacku zespół Ludviga „Brollana” Brolina ostatecznie zakończył starcie na drugiej mapie wynikiem 16:9 i awansował dzięki temu do play-offów europejskiego Minora.

NoChance 0 : 2 CR4ZY
Dust2 5:16
Nuke 10:16
Vertigo

Pojedynek na Duście2 pomiędzy NoChance, a CR4ZY był bardzo jednostronny. Na początku starcia na trzypunktowe prowadzenie szybko wysunęła się pierwsza wymieniona formacja, lecz ekipa Martina „STYKA” Styka prędko odrobiła straty, po czym zaczęła się wysuwać na przód konfrontacji. Z każdą kolejną rundą widać było, że drużyna byłego reprezentanta mousesports ma bardzo spore problemy ze składną grą. Nestor „LETN1” Tanić i spółka do końca pierwszej części spotkania oddali jeszcze zaledwie dwa punkty, a następnie po krótkiej przerwie już bez żadnej straty dokończyli dzieła i wygrali 16:5.

Na Nuke’u od samego początku byliśmy świadkami prowadzenia CR4ZY. Reprezentanci tej organizacji już na samym początku czterokrotnie pokonali oponentów, ci z kolei niewiele później doprowadzili do remisu 5:5. Mimo to ekipa Nemanji „huNtera” Kovača zaliczyła dobry koniec połówki, dzięki czemu przerwę spędziła na prowadzeniu 9:6. Po zamianie stron NoChance zdołało wyrównać, lecz gdy tylko CR4ZY zgromadziło odpowiednią ilość funduszy na grę z pełnym wyposażeniem, ponownie ruszyło do ataku i już z tylko jedną stratą doprowadziło do zwycięstwa 16:10.


Już jutro o 16:00 wystartują kolejne mecze, które rozstrzygną, jakie ekipy pożegnają się z marzeniami o Majorze i jakie otrzymają szansę na grę w play-offach Minora. Anglojęzyczna transmisja z imprezy dostępna jest na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat berlińskich zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Illuminar i PRIDE ex-aequo na pozycji wicelidera po piątym tygodniu Ultraligi

Piąty tydzień rozgrywek w ramach Ultraligi właśnie się zakończył. Jego drugiego dnia Illuminar wytrzymało próbę nerwów i zdołało powstrzymać devils.on...