Dzisiejszej nocy odbyły się pierwsze spotkania w ramach ostatniej kolejki LCS i dzięki nim sytuacja niektórych ekip w tabeli stała się już jasna. Z drugiej strony część drużyn skomplikowało sobie życie, a przecież to jeszcze nie koniec emocji. Już za kilka godzin odbędą się bowiem decydujące potyczki.

Zdecydowana większość pojedynków była jednostronna i dość szybko zapadały w nich końcowe rezultaty. Szczególnie widać to na przykładzie spotkań formacji z górnej części tabeli, które dominowały swoich rywali i nie pozostawiały im żadnego pola do popisu, zamykając wszystko w mniej niż 30 minut. Najciekawszym spotkaniem okazało się to, które między sobą stoczyły CLG oraz OpTic – przez 40 minut kibice tych drugich liczyli, że ich ulubieńcy wygrają i zapewnią sobie miejsce na finałach LCS. Niemniej w kluczowym momencie doszło do kilku chaotycznych zagrać, których efektem było błyskawiczne wejście Counter Logic Gaming do bazy przeciwnika i zakończenie meczu.

W odmiennych nastrojach serwer opuszczali za to gracze Teamu Liquid, którzy dzięki wygranej z Echo Fox mają zapewnioną już lokatę w czołowej dwójce. A ta przecież premiowana jest bezpośrednim awansem do drugiej rundy play-offów LCS. Także TSM nie ma powodów do narzekań – minionej nocy zespół ten pokonał FlyQuest, dzięki czemu na pewno zakończy fazę zasadniczą letniego splitu w najlepszej czwórce. Należy także wspomnieć o 100 Thieves - swoją wczorajszą dość zaskakującą porażką z Clutch Gaming (to ich dopiero drugie w historii zwycięstwo nad 100 Thieves!) mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli, spadając na ósmą pozycję.

Wyniki pierwszego dnia dziewiątego tygodnia prezentują się następująco:

Sobota, 3 sierpnia 2019
23:00 CLG 1:0 OpTic Gaming BO1
Niedziela, 4 sierpnia 2019
00:00 Cloud9 1:0 Golden Guardians BO1
01:00 Clutch Gaming 1:0 100 Thieves BO1
02:00 FlyQuest 0:1 TSM BO1
03:00 Team Liquid 1:0 Echo Fox BO1

Końcowy kształt tabeli poznamy już za kilka godzin, gdy odbędą się ostatnie spotkania fazy zasadniczej. Bój o lokaty premiowane awansem do play-offów stoczą Clutch Gaming, Golden Guardians i OpTic Gaming, które mogą pochwalić się bilansem 8-9. Tuż za tą trójką znajduje się 100 Thieves, które czekać będzie na potknięcie któregoś z rywali, by rzutem na taśmę przebić się do czołowej szóstki. Złodzieje muszą jednak postawić wszystko na jedną kartę – brak zwycięstwa w meczu z CLG automatycznie oznaczać będzie dla nich koniec sezonu.

Interesująco zapowiada się szczególnie spotkanie wspomnianych już Golden Guardians z Clutch, które jednej z drużyn zapewni miejsce na finałach, drugą zaś może go pozbawić lub ewentualnie wymusić rozegranie dogrywki. Fazę zasadniczą LCS Summer Split 2019 zwieńczy natomiast starcie Echo Fox z FlyQuest. Niemniej mecz ten nie będzie mieć żadnego wpływu na kształt tabeli, gdyż obie ekipy nie mają już szansa na to, by poprawić swoją pozycję i na pewno zajmą dwie ostatnie lokaty.

Harmonogram drugiego dnia dziewiątego tygodnia prezentują się następująco:

Niedziela, 4 sierpnia 2019
21:00 OpTic Gaming vs Cloud9 BO1
22:00 100 Thieves vs CLG BO1
23:00 TSM vs Team Liquid BO1
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019
00:00 Golden Guardians vs Clutch Gaming BO1
01:00 Echo Fox vs FlyQuest BO1

Wszystkie mecze letniego splitu LCS 2019 obejrzeć będzie można na oficjalnej stronie lolesports.com. Szczegółowe informacje na temat rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej: