Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 5-11 sierpnia

Za nami kolejny tydzień wypełniony esportowymi wydarzeniami. Na przestrzeni ostatnich siedmiu dni poznaliśmy szczegóły 8. sezonu Esports Championship Series, zmian w Actina PACT, a także dowiedzieliśmy się, co czeka Narodową Drużynę Esportu w przyszłości i poznaliśmy kolejną ekipę zaproszoną na Games Clash Masters 2019. O tych i innych zdarzeniach przeczytacie w kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Ogłoszono 8. sezon ECS. VP jedną z zaproszonych drużyn

Poznaliśmy szczegóły dotyczące 8. sezonu Esports Championship Series. W turnieju weźmie udział Virtus.pro, które ostając się na 10. miejscu w poprzedniej edycji, uniknęło kwalifikacji i z pewnością pojawi się na serwerze.

Ogłoszono ósmy sezon ECS, Virtus.pro wśród rozstawionych zespołów

Actina PACT angażuje dwóch nowych zawodników

Po kilkunastu dniach Actina PACT ponownie może pochwalić się pełnym składem CS:GO. Do drużyny dołączyli właśnie Krzysztof „Goofy” Górski oraz Szymon „Crityourface” Pluta.

PACT zatrudnia dwóch nowych graczy! Sidney poza składem

Aristocracy zaproszone na Games Clash Masters 2019

Do drugiej edycji Games Clash Masters pozostał już nieco ponad miesiąc, a tymczasem organizatorzy ujawniają nam kolejne zaproszone ekipy. Tym razem do grona uczestników dołączyło Aristocracy.

Aristocracy kolejnym uczestnikiem Games Clash Masters!

Rodzina Kroenke wycofuje się z walki o slot Echo Fox

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, należący do Echo Fox slot w League of Legends Championship Series nie zostanie sprzedany Kroenke Sports & Entertainment. Cała inwestycja warta aż 30 milionów dolarów upadła ze względów formalnych.

Co dalej ze slotem Echo Fox w LCS? Rodzina Kroenke wycofuje się z transakcji

Esports Association przejmuje Narodową Drużynę Esportu

Pod koniec kwietnia dowiedzieliśmy się o utworzeniu Narodowej Drużyny Esportu pod patronatem samego prezydenta Andrzeja Dudy. W następnych miesiącach nie słyszeliśmy o projekcie zbyt wiele i dopiero niedawno otrzymaliśmy informacje, że inicjatywa została przekazana w ręce Esports Association.

Esports Association poprowadzi prezydencką inicjatywę Narodowej Drużyny Esportu

G2 zagra na finałach LEC w Atenach

G2 Esports w ubiegłą sobotę pokonało Misfits Gaming, dzięki czemu zapewniło sobie awans na finały League of Legends European Championship, które odbędą się w Atenach. Ekipa Marcina „Jankosa” Jankowskiego zajmie w najgorszym wypadku drugie miejsce w klasyfikacji ligowej.

Mistrzostwo wiosną, przynajmniej podium latem. G2 zagra na finałach LEC w Atenach!

EXCEL poza topową szóstką letniego splitu LEC

Pierwszym zespołem, który pożegnał się z marzeniami o play-offach letniego splitu League of Legends European Championship, był EXCEL. Drużyna Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego przegrywając w ubiegłej kolejce z Origen, ostatecznie zaprzepaściła swoje szanse na zdobycie miejsca w czołowej szóstce.

Wyrzucanie za burtę rozpoczęte. Play-offy LEC nie dla EXCEL


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Washington Justice z kompletem zwycięstw, Danye wciąż bez występu w 4. etapie OWL

Czy nie można tak było wcześniej? – zapewne takie pytanie zadają sobie fani Washington Justice. Ich ulubiona drużyna w nie najlepszym stylu rozpoczęła...