fot. ESL/Adam Łakomy

Dziś pierwsze eliminacje do ECS Pinnacle Cup, w grze m.in. Arcy i Illuminar

Kilka dni temu oficjalnie zapowiedziano ósmy sezon Esports Championship Series. Jak wiemy, format rozgrywek pozostał bez zmian, co oznacza, że kolejna edycja ligi FACEITA rozpocznie się od eliminacji do ECS Pinnacle Cup. A te startują właśnie dziś, dając nam szansę na to, by zobaczyć w akcji kilka polskich ekip.

Do walki stanie m.in. Aristocracy, czyli lider Rankingu Cybersport.pl. Drużyna Wiktora „TaZa” Wojtasa ostatnimi czasy nie była specjalnie aktywna i do gry powraca dopiero teraz. Tego samego nie można powiedzieć o innych przedstawicielach krajowej czołówki, czyli Illuminar Gaming oraz Izako Boars. Oba te zespoły mimo wakacyjnej przerwy regularnie pojawiały się na serwerze i nie zabraknie ich także podczas turnieju eliminacyjnego do ECS. Niemniej na tym rodzime akcenty się nie kończą.

Na liście zgłoszonych zespołów, która w momencie pisania tego tekstu liczyła 301 formacji, znalazły się też chociażby Warriors Team, który w roli zmiennika wspierać będzie Adrian „frox” Drozd, oraz Pompa Team. Innymi dość rozpoznawalnymi ekipami są również OrgSeekers i Superius Gaming, chociaż to oczywiście nie wszystko. Wśród uczestników są też mniej rozpoznawalne polskie miksy, a i na tym niekoniecznie sprawa musi się zakończyć – wszak zgłaszać się można aż do godziny 18:00 pod tym adresem.

Pierwsze eliminacje do ECS Season 8 Pinnacle Cup rozpoczną się o godzinie 19:00 i potrwają w sumie cztery dni. Ostatecznie awans do kolejnego etapu zmagań uzyskają dwa najlepsze zespoły, pozostali natomiast będą musieli poszukać swojej szansy w pozostałych trzech turniejach kwalifikacyjnych.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hossa Esport: Esports Association poprowadzi NDE, Burger King × FaZe Clan, Aristocracy × SteelSeries

Jeśli chodzi o turnieje esportowe, to śmiało możemy mówić o okresie ogórkowym. Tego samego nie możemy jednak powiedzieć o biznesowej stronie elektroni...