fot. ESL/Adam Łakomy

Illuminar kończy LOOT.BET/CS Season 3 na czwartej pozycji

Illuminar Gaming już drugi raz podczas LOOT.BET/CS Season 3 uległo HAVU Gaming. Tym razem porażka ta miała niestety poważne skutki, gdyż równoznaczna była z końcem marzeń Polaków o końcowym triumfie w całych zawodach. iHG zakończyło więc ten internetowy turniej na czwartej lokacie, wzbogacając się przy okazji o 1,5 tysiąca dolarów.

Illuminar Gaming 1 : 2 HAVU Gaming
Overpass 16:9 Train 8:16 Nuke 4:16

Nasi rodacy batalię na wybranym przez siebie Overpassie rozpoczęli od wygranej rundy pistoletowej, lecz Finowie szybko odpowiedzieli i przejęli inicjatywę. Na całe szczęście po siedmiu kolejnych nieudanych potyczkach iHG na dobre wzięło się do roboty i tracąc jeszcze tylko jedno oczko sięgnęło po pewne zwycięstwo. Na słowa uznania zasługuje świetna gra Polaków po stronie broniącej – w defensywie Paweł „innocent” Mocek wraz z kolegami nie oddali rywalom ani jednego punktu.

I na tym niestety kończą się dobre wieści, gdyż Illuminar na Trainie zginęło od własnej broni. Co prawda po słabym początku polska formacja tuż przed przerwą wyszła na minimalne prowadzenie, ale druga część gry należała do HAVU. Ekipa z Finlandii ustawiła skuteczne szyki obronne, przez które Polacy nie zdołali przedrzeć się ani razu!

iHG przerwało triumfalny marsz przeciwnika, wygrywając trzy pierwsze starcia na Nuke’u, niemniej jednak były to dobre złego początki. HAVU błyskawicznie odzyskało bowiem rozpęd i włączyło wyższy bieg. Od tej chwili byliśmy świadkami demonstracji siły Finów, którzy bez najmniejszych problemów dokończyli dzieła zniszczenia. Rezultat mówi wszystko – 4:16 patrząc z punktu widzenia Illuminar.

HAVU Gaming jeszcze dziś zmierzy się z Unique Teamem w boju, którego stawką będzie awans do wielkiego finału LOOT.BET/CS. Drużyna Pawła „reatza” Jańczaka o 19 wróci natomiast do gry w otwartych eliminacjach do Esports Championship Series Season 8. Rywalem iHG będzie inna nadwiślańska formacja – adwokacik z Grzegorzem „SZPERO” Dziamałkiem w składzie.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wysek: Czwarta lokata nas nie satysfakcjonuje

W ostatnich dniach media społecznościowe piratesports oraz Illuminar Gaming bez przerwy huczały od coraz to mocniejszych docinek na temat przeciwników...