fot. materiał prasowe

HP ujawniło nowe produkty i usługi dla graczy na Gamescom 2019

Podczas targów Gamescom 2019 firma HP zaprezentowała nowe urządzenia i usługi z serii OMEN oraz Pavilion Gaming, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu graczom jak najlepszych wrażeń podczas gry, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Gaming to prawdziwy fenomen ostatnich lat, co potwierdzają najnowsze dane. Na całym świecie gra obecnie 2,3 mld ludzi, a chęć udowodnienia swojej przewagi nad konkurencją w grach multiplayer jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Obecnie ponad jedna trzecia graczy koncentruje się na wirtualnej rywalizacji i doskonaleniu swoich umiejętności. Może im w tym pomóc np. odświeżone oprogramowanie OMEN Command Center, wsparte przez SI.

Poza nowym oprogramowaniem HP zapowiada premierę innych nowości: monitora OMEN X 27, słuchawek OMEN Mindframe Prime, klawiatury OMEN Encoder oraz plecaków i toreb z rozwijającej się linii OMEN Transceptor. Wśród nowości Pavilion Gaming warto wyróżnić komputer stacjonarny Pavilion, klawiaturę Pavilion Gaming 800 i laptop dla graczy Pavilion Gaming 15 z procesorem AMD. Ofertę uzupełniają monitory HP 22x i HP 24x.

OMEN Command Center to odświeżone oprogramowanie dostępne dla każdego komputera PC z systemem Windows 10, za pośrednictwem sklepu Windows Store. Nowe centrum zarządzania OMEN zostało rozbudowane o wiele przydatnych funkcji jak choćby:

Coaching – usługa przeznaczona dla komputerów OMEN ze wsparciem dla League of Legends, z większą liczbą gier w planach. Narzędzie wykorzystuje Sztuczną Inteligencję (opartą na technologii Mobalytics) do analizy rozgrywki i dostarcza kluczowe informacje na temat mocnych i słabych stron w celu poprawy wyników gracza.

Nowy monitor OMEN X 27 to przede wszystkim wyświetlacz Quad HD (o rozdzielczości 2560 x 1440), który zapewnia świetny zakres dynamiki i 90 proc. gamę kolorów DCI P3. Aby w pełni wykorzystać potencjał coraz mocniejszych desktopów dla graczy, OMEN X 27 oferuje częstotliwość odświeżania 240 Hz z czasem reakcji 1 ms oraz AMD Radeon FreeSync™ z certyfikatem 2 HDR9. Monitor łączy wydajność z odważną, przyciągającą wzrok stylistyką z trzema ramkami Micro Edge, wykonaną w całości z metalu podstawą i dodatkowym podświetleniem, którym można sterować z użyciem OMEN Command Center, wraz z funkcją wspomagania celowania, dla której można dostosować kształt i kolor.

Nowe słuchawki OMEN Mindframe Prime wyposażono w kilka przydatnych usprawnień. Rewolucyjna funkcja aktywnego chłodzenia dzięki technologii FrostCap wykorzystuje jeszcze lepszy pasywny system – dodano nowy grafitowy radiator z powiększonymi nakładkami nausznymi. Wbudowany dźwięk przestrzenny 7.1 oparty na technologii C-Media Xear™ pozwala na dokładną lokalizację przeciwnika. Mikrofony z funkcją redukcji hałasu z otoczenia (ENC) blokują dodatkowe dźwięki w pomieszczeniu. I wreszcie nowy pakiet OMEN Audio Lab w OMEN Command Center daje pełną kontrolę nad wrażeniami słuchowymi dzięki rozbudowanemu equalizerowi, który oferuje wiele ustawień m.in. dostosowanie poziomu dźwięku oraz przełączniki włączania/wyłączania dźwięku przestrzennego 7.1 i mikrofonów ENC.

Komputer stacjonarny Pavilion Gaming zachęca do rozbudowy dzięki nowej, kompaktowej, 15L konstrukcji. W obudowie umieszczono gniazda rozszerzeń na maksymalnie trzy napędy i przewidziano możliwość samodzielnej rozbudowy pamięci, kart graficznych oraz kart sieciowych. W zależności od konfiguracji może to być wersja nawet z ośmiordzeniowymi procesorami Intel Core i7 9. generacji lub ośmiordzeniowymi AMD Ryzen™ 7 3. generacji, kartami graficznymi NVIDIA® GeForce® RTX 2070 i RTX 2060 SUPER™ oraz maksymalnie 32 GB pamięci DDR4.

Najnowszy Pavilion Gaming 15 to pierwszy laptop dla graczy z procesorem AMD oferowany przez HP. Notebooka wyposażono w procesor Ryzen™ 7 i kartę graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 1660Ti z technologią Max-Q. Ekran 1080p charakteryzuje się niewielkimi ramkami Micro Edge i odświeżaniem 144 Hz lub 60 Hz. Usprawniony system chłodzenia (podwójny wentylator, szeroki tylny otwór wentylacyjny i powiększone wloty powietrza), zapewnia jeszcze lepszą wydajność i stabilność podczas dłuższego użytkowania. Laptop opcjonalnie może być wyposażony w technologię Wi-Fi 5, obsługującą nawet gigabitowe prędkości przesyłu danych.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jak wygląda droga do diamentowej odznaki? Przedstawiamy zadania z Viewer Passa

Viewer Pass to rozwiązanie, które zostało wprowadzone przed startem Intel Extreme Masters Katowice 2019 i doczekało się swojej kontynuacji także w prz...