fot. StarLadder

FURIA przegrywa z forZe! Gładka przeprawa AVANGAR z HellRaisers

Region CIS górą! Tak można zakrzyknąć po dwóch kolejnych meczach StarLadder Major Berlin 2019, podczas których poważny krok na drodze do awansu do kolejnej fazy postawiły AVANGAR oraz forZe. Ci pierwsi gładko rozprawili się z HellRaisers, drudzy natomiast pokonali faworyzowaną FURIĘ Esports.

FURIA Esports 10 : 16 forZe

(StarLadder Major – 3. runda)
10 8 Nuke 7 16
2 9

Strona CT zawsze uważana była za tę mocniejszą na Nuke’u i nie było to bezzasadne. Ważnym było więc, by grając w obronie, wypracować sobie sporą przewagę, ale FURIA najwyraźniej o tym zapomniała. Latynoska piątka zaczęła co prawda nieźle, bo od prowadzenia 6:2, ale potem niespodziewanie ustąpiła ona miejsca forZe. A Rosjan nie trzeba było dwa razy zapraszać – zręcznie wzięli się oni za odrabianie strat, w czym spora zasługa rozgrywającego świetne zawody Dmitriya „facecracka” Alekseyeva. To w dużej mierze dzięki niemu na koniec pierwszej połowy zespół z regionu CIS przegrywał tylko 7:8.

Dla wschodnioeuropejskiego składu był to świetny rezultat, który pozwalał na poważnie myśleć o końcowym triumfie. Tym bardziej że to właśnie podopieczni rosyjskiej organizacji okazali się lepsi w strzelaniu z pistoletów i na długo objęli serwer we władanie, zyskując nawet pięciopunktowe prowadzenie. Odpowiedzi FURII były tylko incydentalne i nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych reprezentantów forZe, którzy ostatecznie zamknęli cały mecz w 26 rundach, wygrywając 16:10.


AVANGAR 16 : 8 HellRaisers

(StarLadder Major – 3. runda)
16 9 Dust2 6 8
7 2

Po pierwszych minutach meczu na Duście2 gracze HellRaisers bez wątpienia byli w dobrych humorach. Wygrali przecież pistoletówkę i mogli pochwalić się prowadzeniem 3:0. Wygląda nieźle, prawda? Ale bardzo szybko przestało tak wyglądać, bo AVANGAR w końcu zebrało odpowiednie fundusze i ruszyło z kontrofensywą, zgarniając aż siedem punktów z rzędu! To był nokaut. Co prawda HR próbowało jeszcze wrócić i zminimalizować straty do jednego oczka, ale nie udało się – na przerwę międzynarodowy skład schodził z wynikiem 6:9.

Co więcej, Dauren „AdreN” Kystaubayev i spółka od razu zdobyli drugą pistoletówkę, a potem także pięć następujących po niej rund. Wówczas sytuacja HellRaisers była już tragiczna – AVANGAR miało na swoim koncie 15 punktów i tylko czekało na błąd rywali. Ci przez krótką chwilę starali się jeszcze udawać, że mają jakiekolwiek szanse na comeback, ale wreszcie pogodzili się ze swoim losem. Końcowy wynik to 16:8 na korzyść składu rodem z Kazachstanu i trzeba przyznać, że jest to rezultat ze wszech miar sprawiedliwy.


Już za chwilę kolejne spotkania 3. rundy – G2 Esports podejmie mousesports, zaś Complexity Gaming zmierzy się z TYLOO. Anglojęzyczna transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Z kolei transmisję w języku polskim śledzić będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po kliknięciu w poniższy baner:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NRG gromi Syman, Vitality na skraju eliminacji z berlińskiego Majora!

Drugi dzień berlińskiego Majora, tak jak pierwszy, zaczął się od sporej niespodzianki. A wszystko z powodu Teamu Vitality, który po raz drugi musiał u...