fot. Riot Games

Splyce jedzie na Worldsy! Schalke bez szans w starciu z Humanoidem i spółką!

Wiemy już który zespół dołączy do G2 Esports oraz Fnatic w gronie uczestników Mistrzostw Świata w League of Legends. W drugiej rundzie LEC Regional Qualifier doszło do pewnego rodzaju niespodzianki, bo Splyce kompletnie zdeklasowało swojego rywala, FC Schalke 04, zdobywając awans do rundy trzeciej, która sama w sobie gwarantuje udział w fazie play-in Worlds 2019.

Splyce
3:0 FC Schalke 04

FC Schalke 04
0:1 Splyce
Odoamne Vizicsacsi
Trick Xerxe
Abbedagge Humanoid
Upset Kobbe
IgNar Norskeren

Splyce świetnie rozpoczęło to spotkanie, zdobywając aż dwie eliminacje w 7. minucie. Akcja ta zapoczątkowała bardzo dynamiczny i krwawy okres w grze, bo po kolejnych czterech minutach na Summoner’s Rift padło w sumie osiem zabójstw, w tym aż cztery na konto ekipy Marka „Humanoida” Brázdy. Do 15. minuty na koncie Węży było ponad dwa tysiące sztuk złota przewagi, co było sporym problemem dla Schalke. W 21. minucie doszło do walki drużynowej, którą po raz pierwszy wygrała formacja Kima „Tricka” Gang-yuna. Dzięki temu niemalże zrównała się ona ze swoim oponentem. Na tym jednak sukcesy Schalke się skończyły, bo w 26. minucie Splyce wyeliminowało czterech rywali, ponownie przejmując inicjatywę. Na finalizację tego spotkania nie czekaliśmy długo, bo po zaledwie kilku minutach podopieczni Petera Duna zgarnęli Barona, a także szereg eliminacji, co pozwoliło wkroczyć do bazy wroga i ostatecznie zwyciężyć.

FC Schalke 04 0:1 Splyce
Odoamne Vizicsacsi
Trick Xerxe
Abbedagge Humanoid
Upset Kobbe
IgNar Norskeren

Pierwszą krew w drugiej potyczce przelali zawodnicy Schalke, jednak błyskawicznie pojawiła się odpowiedź ze strony Humanoida, który zgarnął dwa zabójstwa na konto swojej drużyny. To był dopiero początek kłopotów podopiecznych Dylana Falco, którzy po zaledwie kilku minutach oddali kolejne trzy eliminacje rywalowi, tracąc całkowicie kontrolę nad grą. O skali beznadziejnej sytuacji Schalke doskonale świadczył fakt, że do 10. minuty Splyce posiadało ponad pięć tysięcy sztuk złota przewagi. Do 20. minuty Andrei „Odoamne” Pascu i spółka starali się nieco poprawić swoją sytuację, zdobywając kilka zabójstw, jednak wciąż to Splyce dyktowało warunki, zgarniając Barona, a także wszystkie trzy smoki. Po zdobyciu fioletowego wzmocnienia Węże bez większych trudności dobiły swojego rywala.

FC Schalke 04 0:1 Splyce
Odoamne Vizicsacsi
Trick Xerxe
Abbedagge Humanoid
Upset Kobbe
IgNar Norskeren

W trzeciej grze pierwszą krew przelało Schalke, co umożliwił Trick, a po kolejnych kilku minutach na konto tej drużyny powędrowała kolejna eliminacja. Odpowiedź ze strony Węży pojawiła się dopiero w 9. minucie, kiedy to został wyłapany Odoamne. Mimo wszystko początek gry padł łupem Schalke, które grało znacznie pewniej niż na poprzednich mapach. To zapewniło tej drużynie dwa smoki oraz szereg zabójstw, co finalnie przełożyło się na niespełna trzy tysiące monet więcej w jej sakwie. To był jednak początek, bo po 20. minucie obie drużyny ruszyły do ataku, co zapewniło nam olbrzymią ilość walk i eliminacji. W 31. minucie desperacka zagrywka Schalke zapewniła tej piątce Barona, jednak okazało się to błędem, bo Splyce ruszyło do ataku i wyeliminowało cały wrogi zespół, wygrywając całą serię.

W trzeciej rundzie Splyce podejmie Fnatic. Stawką tego meczu będzie awans do głównej fazy Worlds 2019, natomiast przegrany będzie zmuszony do walki w play-inach. Tranmisję z tego pojedynku oglądać będzie można obejrzeć na kanale Polsat Games. Drabinkę LEC Regional Qualifier, a także wszystkie informacje na temat letniego splitu LEC znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejny zwrot akcji – Vitality jednak wykupi shoxa z G2?

Od kilku dni w mediach pojawiają się sprzeczne informacje dotyczące Teamu Vitality. Przypomnijmy, że francuska formacja po zakończeniu StarLadder Majo...