fot. DreamHack/Jennika Ojala

Vitality ogrywa mousesports w ćwierćfinale DreamHack Masters Malmö

Team Vitality uzupełnia listę półfinalistów DreamHack Masters Malmö 2019! Oparta na francuskich graczach formacja zwyciężyła mousesports i jutro w boju o awans do wielkiego finału podejmie Natus Vincere.

mousesports
1 : 2 Team Vitality

(DH Masters Malmö – ćwierćfinał)
14 9 Mirage 6 16
5 10
16 5 Inferno 10 12
11 2
13 8 Dust2 7 16
5 9

Po udanym starcie w wykonaniu mousesports inicjatywę na Mirage’u przejęło Vitality, które mimo porażki w pistoletówce zgarnęło trzy kolejne rundy. Gdy jednak Myszy mogły pozwolić sobie na pełne wyposażenie, przejęcie bombsite’u było dla nich zaskakująco łatwe. Za łatwe, uznali gracze znad Sekwany, i w kolejnych rundach to oni byli górą. Końcówka pierwszej części gry należała jednak do formacji Finna „karrigana” Andersena, która po czterech skutecznych natarciach prowadziła 9:6. Sytuację Pszczółek poprawił triumf w drugim starciu pistoletowym, bo kilka minut później na tablicy wyników widniał już remis. mousesports zebrało siły na kolejny zryw, ale po nim serwer we władanie na długo objęło Vitality, które zainkasowało pięć oczek z rzędu, nie będąc jednak w stanie od razu postawić kropki nad i. Comeback mouz dopiero w dwudziestej dziewiątej rundzie przerwał shox, którego cudowny clutch 1vs3 okazał się kluczowym momentem tej odsłony.

Rozochoceni sukcesem podopieczni Rémy’ego „XTQZZZ” Quoniama świetnie zainaugurowali batalię na Inferno, wychodząc na prowadzenie 3:0. Wtedy kolejnym skutecznym clutchem popisał się shox i Vitality zaczęło budować coraz większą przewagę. Spora w tym zasługa świetnie dysponowanego Mathieu „ZywOo” Herbauta, który w pierwszych siedmiu starciach poniósł tylko jedną śmierć. Jego drużyna w tym okresie nie straciła jednak nawet punktu, ale mouz nie zamierzało poddać się bez walki. Do przerwy zawodnicy niemieckiej organizacji uciułali łącznie pięć oczek, a cudem wygrana pistoletówka była kolejnym elementem comebacku. Comebacku, który okazał się skuteczny, bo w szeregi Vitality wkradła się koszmarna niemoc. Legendy niedawnego Majora nie były w stanie jakkolwiek powstrzymać funkcjonującego na wyższych obrotach mousesports, które drugą połowę meczu wygrało wynikiem 11:2 i wyrównało stan rywalizacji w całym pojedynku.

karrigan i spółka udanie otworzyli decydującego Dusta2, jednak w pierwszej części meczu regularnie punktowały obie ekipy. Nie zabrakło fantastycznych clutchów czy bezbłędnych zagrywek, niemniej w ostatecznym rozrachunku nikt nie zdołał wypracować sobie większej zaliczki. Po zmianie stron mousesports na moment przerwało impas uzyskując wreszcie nieznaczną przewagę, ale naprawdę morderczy cios wyprowadziło Vitality. Ekipa znad Sekwany raz za razem przełamywała bezradne szyki obronne oponenta, pozwalając sobie jedynie na pojedynczą chwilę zawahania. Robin „ropz” Kool wygrywając 1v2 odwlekł tylko w czasie to, co nieuniknione – końcowe rozstrzygnięcie mogło być tylko jedno!

Po więcej informacji na temat DreamHack Masters Malmö 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Brazylijczycy na podbój Turcji – MIBR i FURIA z zaproszeniami na StarSeries i-League Season 8

Poznaliśmy dwóch kolejnych uczestników StarSeries i-League Season 8. Pod koniec października w podróż do Turcji udadzą się najwyżej notowane brazylijs...