fot. GLL

Poznaliśmy finalistów 4. sezonu GLL

Ostatni weekend na profesjonalnej scenie PlayerUnknown’s Battlegrounds został zdominowany przez regionalne finały czwartego sezonu ligi Global Loot League. Łącznie w trakcie ostatnich trzech dni rozgrywki, które były ostatnim etapem przed wielkim finałem GLL Season 4, odbyły się w trzech regionach – EMEA, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

W finale zmagań regionu EMEA skupiających w sobie zespoły z Europy, Wspólnoty Zjednoczonych Państw oraz Bliskiego Wschodu i Afryki, najlepiej poradził sobie Team Liquid. Międzynarodowy skład nie miał najlepszego startu, zajmując dopiero siódme miejsce po pierwszym dniu finałów. Liquid zdominowało jednak sobotnie i niedzielne mecze, kończąc osiem z dwunastu rozegranych w tych dniach meczów w najlepszej czwórce i zgarniając przy tym cztery zwycięstwa. Wraz z TL, w głównym finale z regionu EMEA zobaczymy cztery europejskie zespoły – WTSG, Omaken Esports, FaZe Clan i Exalt, dwóch reprezentantów CIS, tj. Tornado Energy i AfterAlt oraz tureckie Digital Athletics.

Rywalizacja w Ameryce Północnej została zdominowana przez zawodników Shoot To Kill, którzy po osiemnastu meczach mieli na koncie 143 zabójstwa oraz jedenaście miejsc w czołowej czwórce, dzięki czemu zakończyli rywalizację z przewagą sześćdziesięciu punktów nad następnym Wildcard Gaming. Oprócz STK i Wildcard w finałach w Sztokholmie wezmą też udział zawodnicy Exodus oraz Yaho, którzy w regionalnym finale pokonali m.in. finalistów zeszłorocznych mistrzostw świata, Genesis oraz Susqehanna Soniqs, które wystąpiło podczas PGC pod flagą Tempo Storm.

W Ameryce Południowej najlepiej spisali się za to zawodnicy brazylijskiego RED Canids, którzy zapewnili sobie zwycięstwo w regionalnym finale dzięki serii sześciu finiszów przynajmniej na czwartym miejscu, z czego aż trzy zakończyły się zwycięstwem zespołu prowadzonego przez Andreya „and1FPS” Henrique. W głównym finale dołączy do nich z kolei brazylijski skład A Creche, oraz argentyńsko-chilijska mieszanka z Team Singularity.

W wielkim finale czwartego sezonu GLL wezmą również udział zawodnicy Athletico Esports, który zostali bezpośrednio zaproszeni jako reprezentanci Australii i Oceanii. Sam finał GLL Season 4 odbędzie się pomiędzy 28 lutego a 1 marca w Sztokholmie, a w jego puli nagród znajdzie się 150 tysięcy dolarów.

Pełna lista uczestników wygląda następująco:

Team Liquid WTSG Tornado Energy Omaken Sports
FaZe Clan FaZe Clan Exalt Digital Athletics
Shoot To Kill Wildcard Gaming Exodus Yaho
RED Canids A Creche Team Singularity Athletico Esports
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Perkz: Przez ostatnie półtora roku czułem się wypalony

Kiedy pojawiły się pierwsze wzmianki o tym, że Luka "Perkz" Perković zamierza raz jeszcze zmienić swoją rolę w G2 Esports i po roku gry u boku Mihaila...

>