fot. Todd Ellis

Esport w miejsce sportu – NASCAR i IndyCar zapowiadają wirtualne wyścigi

Sport tradycyjny zamarł. Pandemia koronawirusa, z powodu której lepiej niepotrzebnie nie wychodzić z domu, sprawiła, że nie ma miejsca na piłkę nożną, koszykówkę czy sporty motorowe – są obecnie bardziej palące problemy. Nie oznacza to jednak, że fani ostatniej z wyżej wymienionych dyscyplin będą w najbliższym czasie się nudzić, bo siedząc w domu, nadal będą mogli śledzić poczynania swoich ulubieńców, ale już na wirtualnych torach.

Już jakiś czas temu na esportowe rajdy, w których udział braliby prawdziwi kierowcy, zdecydowało się szefostwo Formuły 1, ale na tym nie koniec. Podobną drogę obrało bowiem National Association for Stock Car Auto Racing, czyli największa organizacja wyścigowa w Stanach Zjednoczonych. Seria ta w naszym kraju nie jest być może szczególnie popularna, ale za oceanem otoczona jest wręcz kultem, regularnie gromadząc na torach niezliczone rzesze kibiców. I to właśnie z myślą o tych ludziach FOX Sports przy współpracy z NASCAR zapowiedziało eNASCAR iRacing Pro Invitational Series, czyli serię, w której wystąpią m.in. Dale Earnhardt Jr., Denny Hamlin oraz inni profesjonalni kierowcy z różnych szczebli. Wszystko odbywać się będzie na symulatorach iRacing z wykorzystaniem gry NASCAR Heat 4, zaś stacja Fox zapewni profesjonalną transmisję wraz z komentarzem.

CZYTAJ TEŻ: Szefostwo Formuły 1 wprowadza wirtualne wyścigi z udziałem kierowców

W podobnym kierunku podążyły osoby odpowiedzialne za IndyCar Series, czyli wyścigi dla aut o otwartym nadwoziu. Także i w tym wypadku wykorzystane zostaną symulatory iRacing, na których rywalizować będą m.in. obecnie jeżdżący w serii kierowcy. Pierwsze zawody odbędą się 26 marca, nie wiadomo jednak jeszcze, na którym z torów, gdyż ten w internetowym głosowaniu wybiorą fani. Jednocześnie organizator zapowiedział obecność gości specjalnych, niemniej nie wiadomo jeszcze, kogo konkretnie miał na myśli, gdyż pełną listę uczestników poznamy dopiero w przyszłym tygodniu. Co znaczące, podobnie jak w przypadku NASCAR, esportowe zmagania będą transmitowane w sposób podobny do tradycyjnych wyścigów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Vander

Walka o play-offy LEC wchodzi w decydującą fazę. Starcie Rogue z Fnatic zwieńczy ósmą kolejkę

Rozpoczynamy kolejny dzień zmagań w ramach wiosennej rundy League of Legends European Championship. Dziś po raz drugi w historii rozgrywek najlepsze f...