fot. ESL/Bart Oerbekke

Wszystko albo nic. Dziś zapadną ostateczne rozstrzygnięcia pierwszej fazy EPL

Do zakończenia pierwszej fazy ESL Pro League pozostało już tylko sześć spotkań. Trzy mecze w Europie i trzy mecze w Ameryce Północnej – dopiero po nich poznamy ostateczny kształt tabel i dowiemy się, kto przejdzie dalej, a kto pożegna się z 11. sezonem rozgrywek już teraz.

Na Starym Kontynencie cześć rzeczy już wiemy. Wiemy, że na pewno dalej nie przejdą TYLOO oraz Virtus.pro, które bardzo słabo zaprezentowały się w poprzednich pojedynkach i nie mają już nawet matematycznej szansy na to, by znaleźć się w czołowej trójce grupy D. Ich bezpośrednie starcie będzie więc tylko meczem o to, by wyjść z EPL-a z twarzą. Na ten moment bliżej tego osiągnięcia są Virtusi, którzy wczoraj niespodziewanie pokonali OG, podczas gdy ich azjatyccy rywale nadal czekają na pierwsze punkty. A skoro już o OG mowa – czwartkowa wpadka z VP sprawiła, że Mateusz „mantuu” Wilczewski i jego koledzy wciąż nie mogą być pewni awansu i jeśli chcą tę pewność zyskać, to muszą pokonać FaZe Clan. Ciekawie zapowiada się także potyczka dwóch zespołów z bilansem 3-1, czyli mousesports i G2 Esports. Również w tym wypadku ani jedna, ani druga formacja nie przypieczętowała jeszcze swojej promocji.

CZYTAJ TEŻ:
Virtus.pro w końcu zwycięskie! Swole Patrol zaskoczyło FURIĘ

Prawdziwy bałagan panuje jednak za oceanem, gdzie żadna z sześciu ekip nie jest pewna swego losu. Nawet MIBR, który wcześniej tylko raz opuszczał serwer z kompletem punktów, a który dzisiejszej nocy podejmie Swole Patrol, może rzutem na taśmę znaleźć się w play-offach. W tych na sto procent zobaczymy Evil Geniuses, chociaż nie zostało jeszcze przesądzone, w której konkretnie ich fazie. Wiele w tym wypadku zależeć będzie od wyniku potyczki z Teamem Liquid, ale nie tylko. Spore znaczenie będzie mieć także końcowe rozstrzygnięcie, jakie zapadnie pomiędzy 100 Thieves oraz FURIĄ Esports. Zwłaszcza że ten pierwszy zespół nadal może ostatecznie znaleźć się nad EG.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

3 kwietnia

Grupa D

18:00 mousesports vs G2 Esports BO3
18:00 Virtus.pro vs TYLOO BO3
18:00 FaZe Clan vs OG BO3

Grupa C

22:00 Team Liquid vs Evil Geniuses BO3
22:00 100 Thieves vs FURIA Esports BO3
22:00 Swole Patrol vs MIBR BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat 11. sezonu ESL Pro League zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

K1ck i ASUS ROG ELITE poznały pierwszych rywali na EU Masters – rozlosowano grupy play-inów

Już tylko dni dzielą nas od startu pierwszej tegorocznej edycji European Masters. Jak zawsze czołowe formacje z krajowych lig Starego Kontynentu powal...