x-kom AGO
fot. ESL/Adam Łakomy

Play-offy Home Sweet Home Cup bez x-kom AGO

O ile większość z nas skarży się na nudę, to podobnych zażaleń nie mają na pewno zawodnicy x-kom AGO. Ci dziś rozegrali aż sześć map w trzech pojedynkach, jednak mimo sporej pracy wykonanej na przestrzeni ostatnich kilku godzin nie mogą być zadowoleni z jej efektów. Polacy zajęli bowiem trzecie miejsce w grupie pierwszego tygodnia internetowego turnieju Home Sweet Home, przez co nie zobaczymy ich w fazie pucharowej imprezy.

CZYTAJ TEŻ:
Więcej miejsc na Majorze dla Europy, mniej dla Ameryki

Jastrzębie zaczęły zmagania naprawdę udanie. Po pełnej zwrotów akcji i niezwykle zażartej batalii Polacy wywalczyli inauguracyjne zwycięstwo przeciwko Endpoint. Do wygranej nasi rodacy potrzebowali aż 46 rund, tym bardziej triumf w takich okolicznościach musiał być niezwykle smaczny. Niemniej do zrealizowania celu, jakim niewątpliwie był awans do fazy pucharowej, potrzebny był jeszcze jeden krok. A tego nie udało się postawić. Najpierw w meczu wygranych lepsze okazało się SKADE i to mimo tego, że jako pierwsi w serii do dwóch wygranych cios zadali Oskar „oskarish” Stenborowski i kompani. Porażka ta sprawiła, że nadwiślański skład czekał drugi tego dnia mecz z Endpoint. Przeciwnicy wyciągnęli zaś wnioski z popołudniowego starcia i tym razem to oni wyszli z tarczą z tej konfrontacji.

W środę na serwerze miał zameldować się również Sebastian „NEEX” Trela, jednak koniec końców Polaka w akcji oglądać nie mogliśmy. Z nieznanych przyczyn naszego rodaka awaryjnie w starciu z Syman Gaming w Cyber.Bet Cup zastąpił Aleksandar „jayzaR” Zarkovic, jednak Szwed nie pomógł SMASH Esports w odniesieniu wygranej na start turnieju z pulą 10 tysięcy dolarów. Międzynarodowa formacja poległa bowiem na obu mapach.

Komplet środowych wyników prezentuje się następująco:

8 kwietnia

Home Sweet Home Cup

13:30 x-kom AGO 25:21 Endpoint Train
15:30 x-kom AGO 1:2 SKADE Nuke 16:10
Train 12:16
Mirage 9:16
21:00 x-kom AGO 0:2 Endpoint Vertigo 10:16
Train 12:16
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Play-offy LCS będą transmitowane w czołowej amerykańskiej telewizji sportowej

W Polsce możliwość oglądania najbardziej prestiżowych esportowych rozgrywek nie jest już niczym niezwykłym. Od blisko półtora roku możemy śledzić czoł...